TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Notorycznie wysiadajacy explorer.exe

Notorycznie wysiadajacy explorer.exe
« dnia: 28 Wrzesień 2011, 10:02:08 »
To juz zaczyna mnie po prostu wkurzać.
Explorer sie wiesza w bardzo określonych przypadkach, oto one:

1. Zmiana rozdzielczości ekranu (przy przełączaniu z ekranu laptopa na ekran zewnętrzny), wiesza się, pomaga ALT+TAB na procexp i restart explorer.exe. Otwarte foldery idą w cholerę...
2. zmiana trybu graficznego celem uruchomienia starszej aplikacji - efekty jak wyżej...
3. Tryb pełno ekranowy zarządzany przez inna aplikacje niż explorer.exe (czyli w zasadzie wszystkie programy które wchodzą w tryb pełno ekranowy)

Dlatego ciągle mam uruchomiony na pasku "processexplorer" do restartowania samego explorera bo inaczej musiał bym robić restarty systemu co chwile.

Co może być przyczyną notorycznego wieszania się przy jakiejkolwiek zmianie trybu graficznego?

Odp: Notorycznie wysiadajacy explorer.exe
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2011, 12:36:54 »
Masz zainstalowane odpowiednie sterowniki do swojej karty graficznej  :'(

Odp: Notorycznie wysiadajacy explorer.exe
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2011, 13:48:18 »
Ciężko by były nieodpowiednie, Nvidii , do Kart graficznych Mobilnych, 310M, wersja 64 bit.

Odp: Notorycznie wysiadajacy explorer.exe
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2011, 17:38:19 »
Wiem, że to nie rozwiązanie problemu ale nie wartałoby zmienić przeglądarki? - czasami komputery stają oporem i ciężko jest odkryć przyczynę - albo zbyt dużo energii to wymaga.