TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« dnia: 29 Styczeń 2009, 12:12:38 »
Ja ktoś chce Windows 7 zainstalować na 256MB RAM, wystarczy edytować plik winsetup.dll (hex edytorem) z katalogu source w obrazie płyty instalacyjnej, zmienić ciąg "77 07 3D 78 01" pod offsetem "8BAE6" na ciąg "E9 04 00 00 00" i tyle!

Tu gotowy zapatchowany plik: http://rapidshare.com/files/183091139/patched_winsetup_dll.rar.html
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 14:42:04 wysłana przez Mirahz »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2009, 12:14:57 »
Na 256mb ram? To juz chyba dla masochistów :)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2009, 13:39:40 »
Na 256mb ram? To juz chyba dla masochistów :)

Na wirtualnej maszynie chodziło ok z 256mb ramu :) fakt że gry nie pujdą ale pierdoły jak filmy,mp3,przeglądarka ujdzie :)

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2009, 14:16:47 »
Dobre rozwiązanie.Przynajmniej już każdy beńdzie mógł przetestować Winodws 7 beta :)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2009, 14:43:09 »
Dobre rozwiązanie.Przynajmniej już każdy beńdzie mógł przetestować Winodws 7 beta :)

Ta tylko że nic poważnego nie zrobisz z 256mb ramu...256mb było standardem ile 10 lat temu?

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2009, 16:15:40 »
no nie przesadzaj... ja mam kompa co ma 9 i ma 64MB Ram :D z 6 lat temu to się zgodzę ;P

Ja nie rozumiem jak w ogóle może chodzić (działać) na 256mb jak u mnie pobiera średnio 600mb :P... reszta jest zapisywana na dysku w pagefile'u... ?

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:03:45 »
Ja nie rozumiem jak w ogóle może chodzić (działać) na 256mb jak u mnie pobiera średnio 600mb :P... reszta jest zapisywana na dysku w pagefile'u... ?

a mi średnio pobiera 900MB... tzn że u Ciebie te 300MB zapisywane są w pamięci wymiany na dysku? ;p Wiadomo, że system trochę tych MB wymaga, ale na pewno nie 600MB czy 900 jak u mnie. Z tego co wiem to MS zastosował w tym systemie tzw bufor, znany z dystrybucji linuksa, dzięki czemu raz włączony program w trakcie trwania sesji, po wyłączeniu i ponownym włączeniu wczytuje się dużo szybciej.. W sumie jest to na plus, w ten sposób efektywnie wykorzystywana jest pamięć RAM.. Mogłoby rezerwować i 75% pamięci albo nawet 90%, jeśli tylko polepszyłoby to wydajność

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:06:43 »
a mi średnio pobiera 900MB... tzn że u Ciebie te 300MB zapisywane są w pamięci wymiany na dysku? ;p Wiadomo, że system trochę tych MB wymaga, ale na pewno nie 600MB czy 900 jak u mnie. Z tego co wiem to MS zastosował w tym systemie tzw bufor, znany z dystrybucji linuksa, dzięki czemu raz włączony program w trakcie trwania sesji, po wyłączeniu i ponownym włączeniu wczytuje się dużo szybciej.. W sumie jest to na plus, w ten sposób efektywnie wykorzystywana jest pamięć RAM.. Mogłoby rezerwować i 75% pamięci albo nawet 90%, jeśli tylko polepszyłoby to wydajność

Nic dodac nic ując kolejny user który wie jak vista działą... :) u innych jest reakcje że im sam system zjada 50% ramu i odinstalowuja ;D

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:18:39 »
ram 1gb 667 mhz to koszt od 40zł więc sam ram to średni problem... nawet jeśli chcielibyśmy do starej płyty włożyć SDR (2x512)... problemem może być obsługa pamięci na płycie ale ten 1 gb to nawet jakieś stare płyty powinny obłsużyć... problem to apetyt na procesor i męczenie dysku... windows gdy zostawimy go na godzine zaczyna męczyć procesor i dysk (wyłączone indexowanie) albo gdy włącza sie wygaszacz... przy tak tanim ramie powinni raczej pokombinować co zrobić aby chodził swobodnie na każdym współczesnym procesorze... optymalizacja pod ram moim zdaniem jest z lekka śmieszna.. ;] dobrze by było gdyby zrobili coś z NTFS albo zastąpili go czymś lepszym bo fragmentacja jest bardzo szybka i ma znaczący wpływ na szybkość działania systemu i zużycie dysku ;] poza tym przydałoby się wywalić rejestr który również zmula albo go zoptymalizować... zauważmy że windows (nawet vista) tuż po instalacji chodzi strawnie nawet na słabej maszynie... sytuacja ma się gorzej gdy trochę na nim popracujemy ;]

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:28:01 »
ram 1gb 667 mhz to koszt od 40zł więc sam ram to średni problem... nawet jeśli chcielibyśmy do starej płyty włożyć SDR (2x512)... problemem może być obsługa pamięci na płycie ale ten 1 gb to nawet jakieś stare płyty powinny obłsużyć... problem to apetyt na procesor i męczenie dysku... windows gdy zostawimy go na godzine zaczyna męczyć procesor i dysk (wyłączone indexowanie) albo gdy włącza sie wygaszacz... przy tak tanim ramie powinni raczej pokombinować co zrobić aby chodził swobodnie na każdym współczesnym procesorze... optymalizacja pod ram moim zdaniem jest z lekka śmieszna.. ;] dobrze by było gdyby zrobili coś z NTFS albo zastąpili go czymś lepszym bo fragmentacja jest bardzo szybka i ma znaczący wpływ na szybkość działania systemu i zużycie dysku ;] poza tym przydałoby się wywalić rejestr który również zmula albo go zoptymalizować... zauważmy że windows (nawet vista) tuż po instalacji chodzi strawnie nawet na słabej maszynie... sytuacja ma się gorzej gdy trochę na nim popracujemy ;]


A czym jest rejestr jak nie ładnie opakowanym i przystepnie i łatwo do modyfikacji sporzadzonym \etc ?  8)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:31:44 »
... zauważmy że windows (nawet vista) tuż po instalacji chodzi strawnie nawet na słabej maszynie... sytuacja ma się gorzej gdy trochę na nim popracujemy ;]

Miałem Viste 2 lata i jakos nie spowolniła...z XP się zgodze po jakims czasie zwalniał...

Co do reszty meczenie dysku i procesora??? cóz może tego nie odczuwam bo mam maksymalny tryb oszczedzania energi...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:32:17 »
oj.. to nie jest to samo ;] /etc
w linuxie jest o wiele swobodniejsze ;]

konfigi mogą mieć różną forme ;]

______________________________________________
e:

→gregor_y
to niemożliwe ;] ponieważ sam NTFS szybko się fragmentuje... a rejestr co tu kryć szybko sie babra... bez kosmetyki na pewno nie utrzymasz go w szybkim tempie ;]
no chyba że z komputera prawie nie korzystasz albo przeglądasz na nim tylko strony www ;]

Są narzedzia do czyszczenia ale dzielą się na takie które wymagają zaawansowanego urzytkownika i na takie które wywalają za dużo ;]
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 23:35:40 wysłana przez gothmori »

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:47:00 »
podaj mi konkretne przykłady wyższości /etc od rejestru ;p

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:18:19 »
oj.. to nie jest to samo ;] /etc
w linuxie jest o wiele swobodniejsze ;]

konfigi mogą mieć różną forme ;]

______________________________________________
e:

→gregor_y
to niemożliwe ;] ponieważ sam NTFS szybko się fragmentuje... a rejestr co tu kryć szybko sie babra... bez kosmetyki na pewno nie utrzymasz go w szybkim tempie ;]
no chyba że z komputera prawie nie korzystasz albo przeglądasz na nim tylko strony www ;]

Są narzedzia do czyszczenia ale dzielą się na takie które wymagają zaawansowanego urzytkownika i na takie które wywalają za dużo ;]

Przy dzisiejszych 2-3-4GB pamięci RAM wielkość rejestru (czy to jest 40MB czy 60MB) nie ma dużego znaczenia ;)
Jak byś wiedział jak działa dostęp do danych w rejestrze to byś nie pisał w ten sposób. Dla szybkości dostępu do danych nie ma znaczenia zaśmiecenie rejestru. Mi rozrośnięcie się rejestru rok po instalacji Visty (Obecnie już używam Seven) o całe 12MB nie przeszkadza ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:21:54 »
→lukas_gab
to programista decyduję jak ma wyglądać config a nie system operacyjny ;]
config może być w postaci pliku xml, skryptu w bashu lub co tam jeszcze nasz programista wymyśli ;]
może przyjąc (i czesto przyjmuje) coś na styl configów z ustawieiami w fluxboxie ;] co ciekawe, motywy do fluxboxa tez mają taką formę...
Jeśli coś będzie się kopało przez configi  z /etc to raczej będzie to wina programisty ;] ponieważ forma tworzenia configów tutaj jest baaardzo swobodna ;]

_____________________
e:
sCooBy^

tu nie chodzi o rozrost rejestru tylko błędy jakie się w nim tworzą ;]
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2009, 00:39:09 wysłana przez gothmori »