TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jaki program do obsługi maszyny wirtualnej?

Jaki program do obsługi maszyny wirtualnej?
« dnia: 20 Lipiec 2011, 22:16:49 »
Nie znalazłam podobnego tematu. W razie czego proszę o usunięcie/przesunięcie/zamknięcie.

Witam :)
Stanęłam przed koniecznością użycia maszyny wirtualnej, jednakże nie wiem na którą się zdecydować - VMware Player czy VirtualBox? A może jeszcze coś innego? Na względzie mam przede wszystkim stabilność i wygodę użytkowania.

Dodam, że maszyna wirtualna jest mi (przynajmniej jak na razie) potrzebna tylko do odpalenia XP, aby móc w pełni korzystać z jednego programu - co niestety obecny system operacyjny mi nieco utrudnia.

Dane techniczne:
System operacyjny: Windows 7 Professional N 64-bit Service Pack 1
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)
Monitor: rozdzielczość: 1920x1080, częstotliwość odświeżania ekranu: 60Hz, kolory: True Color (32 bity)
Typ procesora: DualCore Intel Core 2 Duo E7500, 2933 MHz (11 x 267)
Pamięć fizyczna: 4096 MB

Z góry dziękuję za pomoc.

Odp: Jaki program do obsługi maszyny wirtualnej?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2012, 19:34:17 »
jeśli ktoś jeszcze miałby problem z wirtualnymi maszynami to mogę polecić vmware player - wykrywa zewnętrzne, podpięte urządzenia bardzo dobrze je rozpoznając - właściwie pracuje się jak na normalnym window-sie - mam problem jedynie z przenoszeniem plików - używam pamięci usb do tego celu.

Odp: Jaki program do obsługi maszyny wirtualnej?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2012, 16:08:15 »
też używam vmware player, bo VirtualBox ma problemy z obsługą linuksa w trybie pełnoekranowym. Może nowsze wersje już nie mają tej przeszkody, ale to mnie zraziło do VB.