TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z obrazem

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Problem z obrazem
« dnia: 27 Styczeń 2009, 14:48:13 »
Witajcie

Zainstalowałem Windowsa 7 i mam czasem pewien problem z obrazem. Mianowicie gdy włączam jakąś grę albo nawet chcę zmienić wygaszacz ekranu (jakiekolwiek animacje, animacje 3D) pojawia się takie coś:

[obrazek nie jest już dostępny]

Znika po kilkudziesięciu sekundach i jak gdyby nigdy nic chodzi normalnie, jak by to się w ogóle nie zdarzyło. A gdy próbuje dać PrtScr i wkleić w paincie to (nie do wiary) moim oczom ukazuje się normalny obraz a nie to co widziałem...
Posiadam Geforca 700GS i próbowałem zainstalować różne sterowniki 181.xx potem 178.14 i nic to nie dało...
Nie wiem w czym tkwi problem...

Jak by co, mój sprzęt:
Proc: AMD Sempron 2800+ 1,6GHz@2,2GHz
Ram: 1,5GB DDR1
Grafika: GF 7900GS

Mam jeszcze Win XP i w nim wszystko pięknie gra i buczy...

P.S Przepraszam, jeżeli taki wątek już istnieje ale nie wiedziałem gdzie szukać  :|
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2023, 15:50:25 wysłana przez Mirahz »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2009, 17:49:22 »
Tak na przyszłość: Szukaj

Może to zbieg okoliczności że zaczęło się to dziać dopiero po zainstalowaniu W7. Na pewno wina stoi po stronie monitora.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2009, 00:34:22 »
Po stronie monitora? czyżby?...

Dzieje się to regularnie tzn. gdy wejdę np. do screen saver i ustawie na bubbler to takie coś mi się pojawia, i tak za każdym razem... A na XPku chodzi wszystko idealnie jak zawsze...

P.S. Znam opcje szukaj :) ale nie wiedziałem co w niej wpisać, by znaleźć mój problem  ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2009, 01:33:52 »
Wygląda to jakby komputer dawał za wysoką rozdzielczość dla monitora, przynajmniej podobnie...

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:12:30 »
zmieniam rozdziałke, zmieniam odświeżenie i tak to nic nie daje... macie może jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak?

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:41:38 »
Heh może masz jakiś DUUUŻY MAGNES ;) koło monitorka ;D ;D ;D ;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:54:29 »
Heh może masz jakiś DUUUŻY MAGNES ;) koło monitorka ;D ;D ;D ;D

Jesli ma głosniki wbudowane to możliwe...niech wykreci i zobaczy...

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:08:32 »
heh... co wy nie widzicie ze to zwykła CRT'ka i głośniki mam normalnie (Logitech X230)...
Po drugie czytać uważnie... od samego początku...

Może wreszcie znajdzie się jakiś mądry człowiek i znajdzie przyczynę ?... ;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:30:19 »
Może wreszcie znajdzie się jakiś mądry człowiek i znajdzie przyczynę ?... ;D

1.Pozbądz się głosników na wszelki wypadek...jesli masz jakies ładne możesz oddac potrzebującym  ;D
2.Sprawdz sterowniki od monitora i karty graficznej...
3.Odinstaluj W7 może nie współpracuje z twoim monitorem albo kartą...sprawdz na innym windowsie...
4.Kup nową karte graficzną albo monitor...możliwe że monitor zdycha...

Jeszcze jakies rady chcesz?:)

Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:34:43 »
Od neodymów to to nie jest bo dzieje się w określonych okolicznościach , tak samo od karty graficznej , ale może tak - tzn. pośrednio . Obstawiam sterowniki , przeinstaluj sterowniki na te od producenta , ew. odinstaluj aktualizacje WDDM i/lub zainstaluj ja jeszcze jeden raz , moim zdaniem to własnie wina obsługi GFX a nie samego GFX .
BTW. Jak by to była za duża rozdziałka lub odświeżanie t oby w ogóle obraz się nie pokazal a poprostu by czarny wisiał .

ziebal

Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:50:51 »
BTW. Jak by to była za duża rozdziałka lub odświeżanie t oby w ogóle obraz się nie pokazal a poprostu by czarny wisiał .

Też tak myślę - z napisem "Out of mode" albo "Kaput" lub coś innego w tym stylu  ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2009, 14:11:50 »
Może wreszcie znajdzie się jakiś mądry człowiek i znajdzie przyczynę ?... ;D

1.Pozbądz się głosników na wszelki wypadek...jesli masz jakies ładne możesz oddac potrzebującym  ;D
2.Sprawdz sterowniki od monitora i karty graficznej...
3.Odinstaluj W7 może nie współpracuje z twoim monitorem albo kartą...sprawdz na innym windowsie...
4.Kup nową karte graficzną albo monitor...możliwe że monitor zdycha...

Jeszcze jakies rady chcesz?:)


1. Głośniki? Z jakiej paki jeżeli to się dzieje w określonych okolicznościach
2. Od monitora nie instalowałem nic, a karte 3 albo 4 razy przeinstalowywałem (178.14, beta 181.xx, beta 185,22 dla Visty 32bit)
3. Czytaj uważnie, przecież pisze, że na XP działa miód, malina... sprzeinstaluje W7 i może pomoże...
4. Nową kartę? GF7900GS nie jest taki stary :], co ty z tym monitorem...

---

Pewne dodatkowe fakty:
Windowsa instalowałem nie z płyty tylko z dysku tzn emulowałem deamonem i wszystko przebiegło ok... ale może to jest właśnie przyczyną?...
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 14:13:23 wysłana przez TonyM »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń 2009, 14:14:47 »
3. Czytaj uważnie, przecież pisze, że na XP działa miód, malina...

Wracaj na XP i nie marudz wychodzi na to ze W7 jest problemem poczekaj na full albo lepsza bete :)

Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2009, 08:45:25 »
Też tak myślę - z napisem "Out of mode" albo "Kaput" lub coś innego w tym stylu  ;)

Nie zawsze :) w niektórych CRT'kach wywala identyczny ekran jak u TonyM'a

Jeżeli wywala Ci w grach, wygaszaczach i tym podobnym sprawdź czy te gry aby na pewno nie mają jakiejś rozdzielczości ustawionej z którą twój kwadraciak sobie nie radzi. Zauważ że na XP może Ci obsługiwać rozdzielczości "duże" a na w7 już mogą sobie z tym nie radzić gdyż technologia idzie z każdym dniem w górę i porostu CRT'ki nie są już w standardach większych obsługiwane. Jednym z argumentów mojej wypowiedzi może być przykład gdzie (gdzieś na tym forum) był kłopot z odświeżaniem gdyż sterowniki miały tylko 60hz ;]
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń 2009, 08:55:11 »
Też tak myślę - z napisem "Out of mode" albo "Kaput" lub coś innego w tym stylu  ;)

Nie zawsze :) w niektórych CRT'kach wywala identyczny ekran jak u TonyM'a

Nie zawsze... Oj, nie zawsze... Ja kiedyś tak skasowałem jeden monitor i nic się nie wyświetliło, ani żaden obraz, tylko obraz zaczął takjakby zaginać się do środka i taki odgłos pyknięcia, i po monitorze.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)