TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Firefox pożera ogromne ilości ramu

Firefox pożera ogromne ilości ramu
« dnia: 20 Czerwiec 2011, 21:28:36 »
Witam.Niedawno przesiadłem sie z Visty 32 bit na Windowsa 7 64 bit i mam pytanie.Odpalając firefoxa 4 na Viscie zjadał mi około 90 mb ram, odpalając te same stronki na windows 7 zjadał mi ponad 150 mb.Gdzieś\Ktoś mi pisał że zjada tyle windows 7 że musi emulować z 64 bit na 32...nie wiem czy to prawda ale chciałbym jakieś jasnej i rzetelnej odpowiedzi

Odp: Firefox pożera ogromne ilości ramu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2011, 12:22:46 »
Nie wiem czy 150 Mb to dużo? Ja mam Win 7 x64 i firefoxa 4 też 64 bit i u mnie w tej chwili zżera 340Mb i nie odczuwam tego.

Odp: Firefox pożera ogromne ilości ramu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2011, 16:26:48 »
U mnie na netbooku (1gb ram - win7 na czysto zajmuje połowę) przy kilku otwartych stronkach Firefox zajmuje około 200-300 (w wersji 5, bo czwóreczka zajmowała więcej). Więc nie masz się co martwić :) Na prawdę masz dobrą sytuacje...

Odp: Firefox pożera ogromne ilości ramu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2011, 22:46:34 »
Cytuj
Zapewne nie jeden użytkownik Mozilli Firefox zauważył, iż przeglądarka zużywa dużo pamięci ram. Szukając trochę w Google na ten temat znalazłem odpowiednią konfigurację, dzięki której nasz firefox będzie pobierał mniej ramu.
To zaczynamy:
1.   Wpisujemy about:config. (Wpisujesz to jak stronę WWW.)
2.   Klikasz w dowolnym miejscu ppm(prawym przyciskiem myszy) następnie dodaj ustawienie typu i wybieramy Wartość logiczna (Boolean)
3.   Nazywamy ją config.trim_on_minimize i ustawiamy jej wartość na true.
4.   Uruchom ponownie Mozille Firefox.

Jest jeszcze jedna możliwość zmniejszenia mianowicie chodzi tu o funkcję „Keszowania” (zapamiętywania) stron.
Keszowanie - umożliwia szybsze przechodzenie w przód i wstecz, ponieważ strony nie muszą być ponownie ściągane a są zachowane w pamięci.
Wyłączenie Keszowania:
1.   Wpisujemy about:config.
2.   Przy pomocy Filtra znajdź browser.sessionhistory.max_total_viewer
3.   Zmień wartość na „0” (zero).
4.   Uruchom ponownie Mozille Firefox
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2011, 22:48:15 wysłana przez Byku0102 »

Odp: Firefox pożera ogromne ilości ramu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty 2012, 16:03:36 »
pomimo zastosowania niniejszych wskazówek firefox i tak będzie się pasł - ja stosowałem wszystkie ograniczenia aż w końcu zmieniłem przeglądarkę na chrome (mam ograniczone zasoby ramu)