TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Win7 64bit. Naprawa najprawdopodobniej po infekcji.

Win7 64bit. Naprawa najprawdopodobniej po infekcji.
« dnia: 23 Kwiecień 2011, 18:10:51 »
Witam.

Czy jest w Win7 narzędzie takie jak było w WinXP, a mianowicie podczas instalacji można było wybrać opcję Napraw, która podmieniała wszystkie pliki systemowe zachowując wszystkie dotychczasowe ustawienia?

Znalazłem na forum opis naprawy Win7, ale niestety jest to narzędzie przy problemach z uruchomieniem systemu (u mnie nie naprawiło), a w moim przypadku sytuacja wygląda tak.

Zaczęło się od wyłączania Kasperskyego podczas gdy syn uruchamiał grę Codemaster. pomoc techniczna ani jednego, ani drugiego nie pomogła w uruchamianiu gier z włączonym KIS. Na początku nie szło uruchomić systemu, błędy plików .dll, które ręcznie podmieniałem. Teraz system się uruchamia na około minutę po czym jest restart (prawidłowe zamknięcie systemu). W między czasie wyskakują błędy "Plug and Play została przerwana ...", "...usługa zasilania została przerwana .." oraz wcześniej jeśli się nie mylę usługa DCOM (czy coś w tym stylu. Znane z forum sposoby naprawy tych restartów u mnie się nie sprawdzają, gdyż wyskakują błędy aplikacji (m. in. regedit, dodaj usuń programy itp.). Z poziomu WinXP zainstalowanego na innej partycji skanowanie różnego rodzaju oprogramowaniem na robactwo nie znajduje już problemów. Za pierwszym razem usunął jakiegoś prawdopodobnego trojana.
Reinstalacja ... Problem z grami od syna, a dokładniej z save'ami. Dłubanina, tym bardziej, że z poziomu WinXP nie mam dostępu do niektórych folderów 7-demki, a każda gra w inny sposób i gdzie indziej przechowuje stany gry.

Rozpisałem się, ale to jedyny sposób aby opisać problem.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

System Win7 Ultimate 64bit, na drugiej partycji WinXP (chyba Basic)

Odp: Win7 64bit. Naprawa najprawdopodobniej po infekcji.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2011, 09:41:55 »
Uruchom jakiegoś linuxa z płytki LiveCD i przekopiuj ważne dane na pendrive.

Odp: Win7 64bit. Naprawa najprawdopodobniej po infekcji.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2011, 09:28:38 »
Witam, możesz też zrobic tak jak to jest opisane tutaj:
http://windows7forums.com/tweaks-guides-howto/46982-how-run-system-file-checker-sfc-exe-offline-windows-7-vista.html?language=pl

polecenie SFC jest odpowiednikiem opcji "Napraw" w windows XP i odpowiednikiem Kontrolera plików systemowych w win98:)