TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

błąd 0xc000005 podczas instalacji systemu i błąd uruchamiania aplikacji.

Witam wszystkich.

Na początku wypadło by się przywitać... siemanko :)

Moje problemy zaczęły się wraz z zakupem nowych podzespołów (specyfikacja poniżej)

Na nowych wnętrznościach zainstalowałem system (windows 7 64bit professional) było ok. W tym samym dniu max rozdzielczość miałem 1024x768.. coś było nie teges - menadżer "zgubił sterowniki" od mojej karty dźwiękowej choć wykrywał co to za karta. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta (nie chciał ich zainstalować) więc zrobiłem restart i wszystko wróciło do normy.. Jednak później po włączeniu komputera nie mogłem uruchomić żadnej aplikacji po za IE (64bit) - pojawiał się błąd "nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niepoprawna. Więcej szczegółów w dzienniku zdarzeń.." Wyczytałem w sieci, że nie ma bibliotek visual c+ albo błąd Windows instalator 3.1 tak czy inaczej mimo, że ścigałem to wszystko nie mogłem zainstalować ponieważ pokazywał się ten sam błąd. Kochany system zainstalował sobie aktualizacje i chciał restartu no to go dostał.. ale po tym już się nie uruchomił bo był komunikat, że aktualizacje nie powiodły się następuje cofanie zmian.. restart i próbował zainstalować na nowo.. w kółko Macieju... Nie miałem dużo zainstalowane więc stwierdziłem, że zrobię formata.. i tak jak w temacie przy rozpoczęciu etapu "kopiowanie plików" pojawił mi się błąd: "instalacja systemu win napotkała nieoczekiwany błąd sprawdź czy źródła instalacji s dostępne. Zmieniałem partycje i wersje (32bit) i to samo, aż w końcu się zainstalował i teraz właśnie pisze.. ALE.. niektóre programy nadal nie chcą się uruchomić pokazując błąd o którym napisałem powyżej. Sprawdzałem temp są ok. ani procesor ani rmy nie były podkręcane. Narzędzie do sprawdzania ram pod kątem windowsa niczego nie znalazło. Chciał bym wiedzieć co się dzieje? Że raz na początku instaluje bez problemu a potem się sypie..

konfiguracja:

płyta główna: ASUS Crosshair IV Formula
procesor: AMD Phenom II x6 1055T 2.8 GHz
Ram: OCZ 4GB DDR3 1600 Obsidian CL9 Low Voltage Dual (2 x 2GB) /http://www.proline.pl/?p=OCZ3OB1600LV4GK/ szczegółowe dane na stronie proline
grafika: Gforce 9800Gt 1 gb with CUDA
dysk: WD 500 gb black (nie pamiętam dokładnie jeśli to ważne to sprawdzę)
zasilacz: 525 W enermaxu madu 82+

Byłbym wdzięczny za pomoc o co chodzi z tymi błędami i czy po ponownym uruchomieniu kompa system się odpali... pozdrawiam wszystkich

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: błąd 0xc000005 podczas instalacji systemu i błąd uruchamiania aplikacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2011, 23:18:45 »
przy takich krzakach to najlepiej odpowiada aktualizacja biosu

Odp: błąd 0xc000005 podczas instalacji systemu i błąd uruchamiania aplikacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2011, 19:38:46 »
yh no samobójcą nie jestem jeszcze.. mogę jedynie dodać, że jak na razie działa :|

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: błąd 0xc000005 podczas instalacji systemu i błąd uruchamiania aplikacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2011, 21:17:15 »
 nie ma sie czego bac :) - twoja plyta posiada funkcjonalny i dobrze zabezpieczony przed awarią BIOS, który możesz łatwo aktualizować bez koniczności uruchamiania dodatkowego programu z poziomu DOS-u lub Windows-a