TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #120 dnia: 29 Styczeń 2009, 22:22:29 »
Tak, ja jestem skupiony wokół technologii Microsoftu, bo są mi najbardziej bliskie.

Widać też, jak mocno różni się nasz pogląd na programowanie - ty piszesz stronke w PHP, pewnie używasz MySQL.
Ja nie mogę sobie pozwolić na użycie MySQL, bo nie ma to sensu, gdy mam 5 gigabajtową bazę w całości stworzoną i działającą na MS SQL...

Microsoft Project? Tak, kolejne świetne narzędzie. Dlaczego? Bo integruje się dość dobrze z MS SQL, czyli jest skalowne, elastyczne i wydajne.
Sam znam je bardzo słabo (tylko podstawy), ale też nie widzę potrzeby poznania go bardziej, bo nie zarządzam projektami, tylko je pisze.

Mówisz, że Visual Studio nie jest potrzebne do pisania stron.
Zgodzę się, że to ogromny kolos, potrafi pożreć zasoby niejednego komputera i nawet 8 Gb to dla niego czasami za mało. Fakt, troszkę przesadzili dorzucając do niego nową funkcjonalność, nie patrząc na wydajność. Ale to odczuwa się przy naprawdę ogromnych projektach. A do stron? Najlepsze narzędzie do pisania w ASP.NET, nie wyobrażam sobie pracy nad stroną bez Visual Studio 2008!

Myślę, że tryb pracy pełnoekranowej w Visual Studio jest równie prosty i wygodny jak w twoim edytorze. A nadchodząca wersja 2010 szykuje spore zmiany w interfejsie, a przedwszystkim wsparcie dla środowisk wielomonitorowych.

;)

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Styczeń 2009, 22:25:43 »
Jeśli chodzi o exploler to zrobie to ale nie dzis - musze do jutra skonczyć strone w gównianej joomli ... apropo stron - do dużych produktów tylko Dreamweaver CS3 :D

Wine fajne - dzięki niemu moge grać w diablo II na linuksie !


A nadchodząca wersja 2010 szykuje spore zmiany w interfejsie, a przedwszystkim wsparcie dla środowisk wielomonitorowych.

;)


Własnie Super ! Od 2 dni odkryłem dobrodziejstwo pracy na wielu monitorach - coś wspaniałego !

Ale swoja drogą zawsze imponowało mi jak ktoś pisał w Vimie w DWM jakąś aplikacje na dwu monitorach , napewno spróbuje w wakacje ale na ile to wygodne ?
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 22:42:32 wysłana przez ziebal »

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Styczeń 2009, 22:54:26 »
→lukas_gab podałeś bardzo dobry przyklad!!! joomla to jeden z przykładów przeładowania... łatwiej zrobić coś na genialnym, cudownym, niebywale pomysłowym wordpressie! wordpress jest wybitnie prosty i przyjemny w modyfikacji ale żeby zmodyfikować, trzeba grzebać ;] co fajne nie zawsze trzeba ingerować w silnik! ba!! piszesz tylko motyw (jak chcesz) i masz genialny portal ;] co ciekawe motywy można zmieniać a samo pojęcie motywu nie ogranicza się do wizualności ale i funkcjonalności a czasem i elementów strony ;]
kiedyś zainstalowałem joomlę i od razu się zgubiłem... wolałbym napisac stronę w htmlu ;]

→ziebal
"ty piszesz stronke w PHP, pewnie używasz MySQL."

na razie nie... i to z dwóch powodów...
pierwszy to niestabilność bazy i jej mała pojemność (darmowy hosting) tam mam stronę w html'u  z elementami php raczej  niedostępnymi dla odwiedzających (na mój urzytek) ;] dopiero zamierzam napisac stronę w php + html 5 (eksperymentalna specyfikacja) ale MySQL nie będzie... bazę danych chcę zrobić w postaci plików w jednym z katalogów, drugi powód to taki że do MySQL jeszcze nie zaglądąłem zbytnio bo nie było takiej potrzeby ;] kombinuję czasem ale to za mało by mówić o podstawach ;]

miałem swojego bloga w php ale jakoś znikł xD tj. mam dostęp do konta ftp ale strony już nie wyświetla xD na lua miałem... no i kilka prostych eksperymentalnych programów...

"Tak, ja jestem skupiony wokół technologii Microsoftu, bo są mi najbardziej bliskie."

i tu pies pogrzebany.. w Twoim przypadku to po prostu kwestia gustu i przyzwyczajenia ;]
programowanie to pisanie kodu a dodatki moim zdaniem potrafią wkurzyć... dlatego ponieważ czasem trzeba się przez nie przekopywać a można szybko coś napisać... ;/ uważam że programista poninien mieć jak najwiecej do czynienia z kodem bo im więcej z nim obcuje tym lepiej nim włada ;]

to tak jak porównać sampler ze skrzypcami... no niby sampler nowoczesny i daje dźwięki wielu instrumentów no i łatwo coś na nim sklecić ale nie da tak spontanicznego i idealnego brzmienia jak skrzypce... poza tym muzyka z samplera dla kogos osłuchanego w muzyce to płytka i ohydna matematyka...
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 22:57:28 wysłana przez gothmori »

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #123 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:09:34 »
Matma nie jest ohydna ;p Wręcz przeciwnie fajna ;p , ale do tematu . Nie wiem skąd wziełes  to co piszesz ale pisząc o Visual Studio miałem na mysli intel insensis , .net i debuger - powiedz czy któryś z tych 3 elementów odcina programistę od kodu ? Chodzi o prostote pisania aplikacji za pomocą .net - qt czy gtk nie daje takich możliwości i stabilności na .net , chociaz może sie to zmienić i może wtedy przejde na linuksa ( chociaz dochodzi sprawa directx i opengl - jesli opengl zdominuje to na pewno przejde ) ;p . intel insensis to nie wiem ale chyba tylko w eclipse jest ale kuleje , co do debugera to sorry ale w linuksie są na poziomie jak z windowsowego dev-cpp - a gedit w ogóle go nie ma ;p Visual Debuger - znajdzie błąd składni , powie dlaczego tak jest i co można tam wpisać żeby działało , wykryje błędy semantyczne jak i składniowe , mówi o niebezpieczenstwie konfliktów i niestabilności kodu . Czasami nawet sam zmienia kod zauważylem , oczywiście jesli mu się pozwoli . Jesli chodzi o biblioteki i intel ... to może jeszcze jakaś szansa jest chociaz obecnie .net miażdzy to o ile jest w tym szansa to debugger to czysta poezja , nie powiedziałem ze inne liby dorównują .net , a że kiedys moga dorównać .

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #124 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:10:49 »
Jak to dobrze, że powoli zmieniamy temat.

Może jakieś podsumowanko?
Ja narazie się na nie nie zdobęde - jak się śmiałem to coś sobie naderwałem w okolichach brzucha i niewygodnie się pisze  :D

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:13:09 »
→lukas_gab podałeś bardzo dobry przyklad!!! joomla to jeden z przykładów przeładowania... łatwiej zrobić coś na genialnym, cudownym, niebywale pomysłowym wordpressie! wordpress jest wybitnie prosty i przyjemny w modyfikacji ale żeby zmodyfikować, trzeba grzebać ;] co fajne nie zawsze trzeba ingerować w silnik! ba!! piszesz tylko motyw (jak chcesz) i masz genialny portal ;] co ciekawe motywy można zmieniać a samo pojęcie motywu nie ogranicza się do wizualności ale i funkcjonalności a czasem i elementów strony ;]
kiedyś zainstalowałem joomlę i od razu się zgubiłem... wolałbym napisac stronę w htmlu ;]



Wódki mu ! A ja musze robić w ******* joomli ... na zaliczenie , gdyby nie to to bym się tego nie tykał ... kurde nie łapie się w niej ... ale mam templetke newsa i usunełem głupi staff ;d teraz tylko duuuzo treści jakiejś i podstrony i linki ... ech długa noc ;p

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:29:10 »
tylko co podsumować? offtopic? czy główny temat topicu? xD jeśli chodzi o artykuł to bzdura... to samo ostatnio pojawiło się na osnews tylko że to niby Torvalds pochwalił windowsa 7... choć Linus wyraźnie stwierdził że microsoft celowo strzelił sobie gola z vistą aby zrobić 7 które po viście zrobi złudzenie rewolucji w postaci szybkiego i znośnie lekkiego (w porównaniu do xp) działania... choć szczerze to powiem że buld 6801 chodził mi o niebo lepiej od 7000 ale to nadal wczesny build i wiele się zmieni... prebeta longhorna wymiatała (build 4074) było dosyć niestabilnie ale i szybko no i efektownie.. zapamiętałem to okienko logowania które wskakiwało fajnie ;] 4074 jak na razie z całych windowsowych dziejów najbardziej przypadł mi do gustu...
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 23:39:25 wysłana przez gothmori »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:45:24 »
4074 jak na razie z całych windowsowych dziejów najbardziej przypadł mi do gustu...

Jak dobrze pamiętam to w tym buildzie nie działało tworzenie katalogów ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Styczeń 2009, 23:57:04 »
4074 jak na razie z całych windowsowych dziejów najbardziej przypadł mi do gustu...

Jak dobrze pamiętam to w tym buildzie nie działało tworzenie katalogów ;)

Ta ale dla fana Linuxa liczą się kolorowe okienka :) gdzies był filmik z tego builda chyba nawet na youtube...

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #129 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:00:24 »
longghorn jest darmowy i nie da się go używać ;p

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #130 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:03:22 »
longghorn jest darmowy i nie da się go używać ;p

Chodzi ci o Linuxa? nie martw się każdy się może przejeżyczyc...  ;D

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #131 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:16:54 »
longghorn jest darmowy i nie da się go używać ;p

Chodzi ci o Linuxa? nie martw się każdy się może przejeżyczyc...  ;D

Nie filozofie - chodzi o longhorna .

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #132 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:21:00 »
longghorn jest darmowy i nie da się go używać ;p

To prawie tak jak Linux ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #133 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:27:48 »
4074 jak na razie z całych windowsowych dziejów najbardziej przypadł mi do gustu...

Jak dobrze pamiętam to w tym buildzie nie działało tworzenie katalogów ;)

o ile ja dobrze pamiętam to przy instalowaniu różnych programów utworzone zostają nowe katalogi ;]
to samo dotyczy dodania nowego usera gdy system już jest praktycznie zainstalowany ;] chodzi o ostatni etap instalacji ;p chyba źle pamiętasz...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #134 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:32:35 »
longghorn jest darmowy i nie da się go używać ;p

To prawie tak jak Linux ;)

no jeśli ktoś jest taki głąb to nie poradzi sobie nawet z windowsem ;]