TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Styczeń 2009, 16:52:05 »
Po co wy się kłócicie? Jeden woli czystą a drugi żołądkową gorzką. i nie można mówić, że żołądkowej się pić nie da bo ktoś to może bardzo lubić a czysta może mu nie wchodzić w ogóle. Tak samo jest z Windows i Linux. A fanatycy (jak ktoś napisał) są po obu stronach, nawet czytając wypowiedzi w tym temacie, mamy tu kilku fanatyków Win.

Co do artykułu. Czy twórca Ubuntu nie mógł pochwalić Windowsa? Może zobaczył pozytywne strony 7? Czy jednak "Wielki Twórca" nie miał do tego prawa?
 
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:12:32 »
Po co wy się kłócicie?

Kłócicie? raczej wymiana faktów...Linux nie ma niczego a jego fani sami go zniszczyli za co im dziekujemy...

Ale zgoda nich ktos mi poda jedna zalete dla użytkownika jaką daje Linux a nie offeruje tego Windows albo Mac OS X...bo jak na razie dwa giganty Microsoft i Apple są jedynym słusznym wyborem...


Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:22:37 »
systemy nixowe owszem nie dominują na desktopach ale poza nimi już zupełnie inaczej...
Co do obozów to dzielą się tylko i wyłącznie newbie... przykład to np. często pojawiający się tekst o tym że debian jest lepszy od ubuntu mimo że ubuntu bardzo mocno jest oparty o sid'a i łatwo sprowadzić go do etcha i to na dodatek bez żadnych konsekwencji i vice versa z etcha można zrobić np. interpida  ;]
Dowodem jest chociażby moje distro... jest ono połączeniem pakietów, stable, experimental i unstable... sam sobie dobrałem pakiety i dzięki swobodnej kompozycji nie mam z niczym problemu i w pełni panuję nad tym co się dzieje w moim komputerze...
ktoś kto ma doświadczenie będzie wiedział że niezależnie od dystrybucji każdy linux ma ogromne możliwości konfiguracyjne dzięki swojej architekturze... to samo dotyczy solarisa i bsd... dowodem na np. sukces bsd jest choćby to że w dużej części mac os x jest oparty właśnie o ten system... bsd czesto również można spotkać często na serwerach, chociaż ja ostatnio częściej widuję debiana lub debianopochodne dystrybucje...

→scooby no własnie... to jest strona o windows 7 a ty poruszyłeś temat ubuntu i zacytowałeś bzdurę...

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:27:59 »

Ale zgoda nich ktos mi poda jedna zalete dla użytkownika jaką daje Linux a nie offeruje tego Windows albo Mac OS X...


Ok, Vyatta.
Nie ma czegoś takiego ani na Windows, ani na Mac OS X - przy czym lubie zarówno Windowsa (tak, do zastosowań serwerowych również (IIS 7 jest genialny, AD zresztą też) i lubie Maca - aktualnie mój "Primary" system...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:30:09 »

Ale zgoda nich ktos mi poda jedna zalete dla użytkownika jaką daje Linux a nie offeruje tego Windows albo Mac OS X...


Ok, Vyatta.


cofam to co napisałem o nieobiektywności  :o

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Styczeń 2009, 18:53:57 »
systemy nixowe owszem nie dominują na desktopach ale poza nimi już zupełnie inaczej...
Co do obozów to dzielą się tylko i wyłącznie newbie...
Dowodem jest chociażby moje distro... jest ono połączeniem pakietów, stable, experimental i unstable...

Dokładnie bo nie nadają się na desktop...hm poza desktopami jest lepiej masz jakies statystyki zeby to potwierdzic?

Fajnie że wspomniałes o tym że dzielą się tylko newbie czyli ile 100% użytkowników Linuxa bo jak by nie patrzec każdy ma jakies distro i musiał wybrac...

Twoje distro ok newbie ale sam napisałes że jest experimental i unstable czyli crashe/bsod mogą się zdarzyc...

Jak na razie widze same wady nie gotowy produkt i kupa newbie która testuje i naprawia a kiedy nadejdzie odpowiednia chwila Linux przestanie byc darmowy o ile się nie myle już pare dystrybucji cos kosztuje wiec czemu przecietny user ma wybrac zbugowany system operacyjny i byc na łasce bandy newbie na forum ubuntu na przykład?


ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:01:46 »

Twoje distro ok newbie ale sam napisałes że jest experimental i unstable czyli crashe/bsod mogą się zdarzyc...


Jak już to Kernel Panic.
Widać, że nie miałeś nigdy styczności z Debianem, skoro uważasz, że jak coś jest "experimental i unstable" to powoduje problemy...

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:02:48 »
Gregor_y -  z tego jak piszesz o linuksie przypominasz ciemnego katola jadącego po islamie ... wez na wstrzymanie bo racji nie masz i napędzasz ten młyn ...

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:08:28 »
Ktoś na stronie 3 napisał że ludzie wybrali Windows, jak strasznie się mylisz :D Ja mam Win i go używam, ale nie dla tego że jest lepszy, tylko ne względu na dostępność oprogramowania i popularność. Win nie jest lepszy, jest inny. Linux również nie jest lepszy tylko inny. M$ miał środki i mógł inwestować, wypełnił lukę w rynku i stało się.
99,9 desktopów posiada Win, w róznych odmianach. Taką rzeczywistość traktujemy jako normalną i uważamy że tak powinno być, ale ktoś w to zainwestował, czego np nie zrobiło Aple. Nie pamiętaćie pewnie czasów kiedy Nescape pomiatało M$, chłopaki z garażu poskromili giganta. M$ uruchomił środki i wywalił ich w kosmos i to strasznie daleko.
Jedno wam powiem, jak by w Watykanie zatrudnili Steżyńską do walki z globalnymi monop[olistami... To nie było by dominacji Linuxa na serweracz i Windowsa na desktopach.

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:10:58 »
Linux nie dominuje na serwerach , Apple przeciez inwestowało i inwestuje .... Może to jeszcze wina MS ze inwestowała a Torval nie inwestował ? Ludzie nie słabcie mnie ;p Sa tutaj fanatycy zarówno wina jak i linuksa ... ech ;p

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:16:23 »
Nie wina a możliwości IBM dał spokój po nieudanym wypuszczenia OSa z wadliwym instalatorem. Prostota to celne narzędzie.
PS
A minusy lecą, co jest z Wami :D? Jestem wyjątkowo obiektywny, którym fanatykom się naraziłem ;) NIe odpowiadać na PM, to wyjątkowa prowokacja :D
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2009, 19:20:33 wysłana przez robertnik »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:20:18 »
Prostota to celne narzędzie.

Dokładnie dlatego Win i Mac nadają się na desktop...

Linux nie dominuje na serwerach , Apple przeciez inwestowało i inwestuje .... Może to jeszcze wina MS ze inwestowała a Torval nie inwestował ?

No to mamy wszystko wyjasnione Linux nigdzie nie dominuje temat uważam za skonczony :)

A minusy lecą, co jest z Wami :D? Jestem wyjątkowo obiektywny, którym fanatykom się naraziłem ;) NIe odpowiadać na PM, to wyjątkowa prowokacja :D

Ja ci dałem + :) A to że nie odpowiadają na PM to brak wychowania pewnie poprawiali cos w Linuxie zamiast uczyc się manier :)


« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2009, 19:25:15 wysłana przez gregor_y »

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:40:32 »
→gregor_y
nie znam statystyk ale mogę napisać Ci tak...
mam komputer w domu od  ponad 2 lat xDD
nie interesowało mnie ich zagadnienie, interesuję się muzyką...
jedyne co mnie skłoniło do zakupu komputera to to że chciałem go mieć do edycji muzyki xD
ja byłem głąbem komputerowym...
Komputer kupiłem z preinstalowaną mandrivą i przy pierwszym uruchomieniu byłem zszokowany.. ściągam program (exe) a tu nie odpala...
zainstalowałem windowsa xp (miałem wówczas z tym małe kłopoty) korzystałem 2 miesiace z xp, potem z ciekawości
sformatowałem dysk, zainstalowałem windowsa xp i mandrive 2007 discovery obok siebie i zacząłem kombinować...
Wciągnęło mnie i polubiłem mandrivę... nie uzyskałem pomocy na forum mandrivy... nikt mi nie pomagał, potem pojawiłem się na forum dobrych programów(tam już była dobra pomoc), trochę czasu minęło i kolega polecił mi ubuntu, dał płytki z 6.06 bo innych nie miał, ale ja potem i tak zupgradeowałem się do świeżego wówczas 7.04 i uwielbiam ten system...
skoro taki newbie mógł poznać linuxa to wydaje mi sie że każdy może...ba! dzięki linuxowi poznałem swój komputer i zasady jego działania ;] a przy okazji zacząłem interesować się kreatywną swerą świata komputerowego  i poduczyłem się podstaw php (nadal się uczę) i python'a ;] o bashu nie wspominam bo to obowiązek ;] ale przyjemny ;]
Ogólnie mnie wciągnął delikatnie ten temat...
przetestowałem od tamtego czasu na wirtualnych maszynach mnóstwo dystrybucji linuxa i systemów nixowych, przetestowałem mnóstwo windowsów (3.01, 95, 98SE, beta xp - screeny są na dobrych programach, kilka buildów longhorna, vista i obecnie seven, windows serwer 2008 również w wersji core), miałem nawet os x'a 10.4.8 (jeos) co przyprawiło kilku ludzi o szok xD co śmieszne, są na tym świecie tacy którzy uważają że i mac jest trudny w obsłudze...

Ja powiem tak często te wojny systemowe toczą się o paski, kolorki i inne pierdółki i często sami userzy nie znają swoich windowsów... przeciętny user windowsa nawet nie wie że jedna z jego wersji ( w kilku edycjach) wydawana jest w trybie tekstowym... często broniący windowsa często sami go nie znają a za argument ku temu że windows jest lepszy stawiają że chodzi gta....
niezależnie od tego czy ktoś używa windowsa czy linuxa powinien interesować się swoim systemem...
czemu?
to proste... żeby później nie było płaczu gdy ktoś nas shackuje lub żeby po prostu nie wydawać dużych pieniędzy na serwisy...
instalacja windowsa to koszt nawet 150zł!!! mimo że tego typu pierdoły to banał ale są ludzie którzy płacą...
Jeśli ktoś pisze że linux jest trudny i dlatego gorszy to dla mnie żaden argument...
Owszem jeden szuka jednego, drugi zaś czegoś innego i nie można narzucać woli typu korzystaj z linuxa lub windowsa... ale user który wchodzi w świat komputerów powinien się zorientowac i w jednym i w drugim i zastanowić się co będzie najoptymalniejsze...
Dobrze wiem że trudno jest kogoś zachęcić do linuxa przez internet ;] kiedyś gdy zaprosiłem kilku znajomych, zademonstrowałem wszystkie metody instalacji programów, efekty pulpitu i rózne inne pierdoły ;] korzystają z ubu do dziś ;] ale w ich przypadku nie dlatego że uważają iż windows jest gorszy bo zupełnie się na tym nie znają... korzystają ponieważ ubuntu im się spodobało ;] chociaż mają windowsa xp obok ;p
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2009, 19:47:26 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:55:32 »
@gothmori boże nie masz co robic? powiem krótko Linux nie jest samo wystarczalny Każdy user Linuxa ma obok XP podczas gdy użytkownik Windowsa ma tylko Windowsa...

O ile lubie grac to jeszcze bardziej lubie przeróbke video i co Linux mógł by mi zaoferowac czego windows nie potrafi?

Jeszcze jeden fakt mnie denerwuje zawsze chwalicie się tymi efektami beryl,compiz itp jak napisałes pokazałes go znajomym po pewnie nie patrzyli by jak bys klepał w konsole żeby odpalic prosty instalator...

Windows i Mac są idealne dla desktopa + Mac nie wiem czemu przypomina mi troche Amisie...sentyment...własnie a skoro mowa o tym to Amiga OS nawet stare wersje są o wiele stabilniejsze i łatwiejsze w obsłudze niż najnowsze distro Linuxa + amigowcy nie są podzieleni na obozy jesli ktos im podesłał troche kasy było by pieknie :)

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:55:53 »
żeby po prostu nie wydawać dużych pieniędzy na serwisy...
instalacja windowsa to koszt nawet 150zł!!!

Człowieku co za herezje głosisz ! Nie no ....

Gdyby nie to nie miał bym za co pić , za co żyć , za co kupowac kolejne komputery ;p Ja z tego żyje ;p