TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z rozpakowaniem, instalacją gier

Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« dnia: 23 Kwiecień 2011, 18:01:55 »
Witam wszystkich.

Na początek powiem tyko tyle - krew mnie zalewa!!!! Jestem bezradny i nie wiem co mam robic, więc szukam pomocy gdzie się da - może tutaj ktoś pomoże. Mam nadzieję ze nie pomyliłem działów.. Jeśli tak przepraszam z góry.

Zacznę od specyfikacji mojego kompa ( będzie najlepiej )
Intel Core 2 Quad x 2.4 GHz
4 GB RAM ( 4 x 1 GB KINGSTON DDR2)
Płyta GIGABYTE GA-EP35-DS3
DYSK 250 GB MAXTOR
GRAFIKA GF 8800 GT 512/512
System WIN 7 ULTIMATE x64 ( oryginał :D)

A problem zaczął się nie dawno, a mianowicie kupiłem ostatnio gierkę - Shift 2, i napalony chciałem zainstalowac... I zaczęła się jazda - po 5 godzinach od rozpoczęcia, straciłem nerwy... Komp się zaczoł wieszac, ale instalacja szłą dalej ( 5 H!!!! ), po 8 miu nie dało się nic zrobic - walnąłem reseta..


Next - wygrzebałem starego PES'a 2009 - kiedyś dawno zassałem jakiegoś RIP'a z sieci - rozpakowałem, włączyłem UNPACK... 7 godzin... wywaliło błąd że trzeba na nowo rozpakowac i zainstalowac...

To samo dzieje się z każdym RIP'em króry mam jak i z grami które mam popakowane jako kopie zapasowe...

Każda próba rozpakowania, instalacji na każdej partycji konczy się niepowodzeniem - system zaczyna mulic , w koncu po moich nerwowych reakcjach zawiesza się i konczy się to resetem...

Kazde większe archiwum - czasem po 8 godzinach nie potrafi się wypakowac, to samo z obrazami montowanymi w daemonie czy innych progsach do emulacji ( zaznaczam że mam również oryginały wszystkich tych gier ale instalacja wygląda tak samo - czyli nie wygląda)

Co robiłem:
1. Reinstal Windy
2. Scan antywirusem i anty adware, malware itp, wszystkich dysków
3. Update biosa
4. nie doszła próba wywalenia kompa przez okno...
5. Test pamięci (memtest64 czy jakoś tak jak i wbudowanym..)
6. Sprawdzenie temperatury podzespołów - wszystko w normie - nic powyżej ani nawet w maximum
7. Defrag itp dysków, format do czysta...
8. W koncu trafiłem tutaj...
9. Bo zapomniałem, kondensatory na płycie itp, wszystko w normie, nawet pasty na procku i GPU zmieniałem na nówki etc...


I BŁAGAM bo wpadnę w depresję - 8 dzień męczarni - moja wiedza pada.. I moje nerwy też... Pomocy!!!

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2011, 18:34:06 »
Pożycz od kogoś nowy HDD. Postaw czysty OS i sprawdź.

Odp: Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2011, 18:48:46 »
dysk ma raptem 2 miechy.....  :o

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2011, 12:15:24 »
ja mam taka płyte główną i dysk był w naprawie z 5 razy. Sam założyłem w innym dziale taki temat z moim problemem.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2011, 10:14:16 »
Wyglada na to ze te plyty sa bardzo niestabilne - posiadaja wiele wad fabrycznych , wiele osob ma z nimi problemy

Odp: Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2011, 19:13:46 »
TO co radzicie ?? Wymiana płyty czy dysku ?? Możecie podac linka do tego tematu ?? Bo siedze na phonie na necie i nie wygodnie się szuka..

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Problem z rozpakowaniem, instalacją gier
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2011, 21:21:15 »
wymień płytę, jak dysk działa to będzie działał. Może ominie cię to co mnie spotkało. . .