TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z ACPI

Offline arek

Problem z ACPI
« dnia: 24 Styczeń 2009, 23:45:15 »
Witam, mam problem z zarządzaniem energią w windows 7. Problem polega na tym, że w momencie kiedy odłączam zasilanie od laptopa, on odrazu sie hibernuje a windows pokazuje baterie jako pustą (w rzeczywistości jest naładowana). w viście tego problemu nie mam. Może ktos z was miał podobny problem? Z góry dziekuję za pomoc. Dodam, że po instalacji sp3 do xp tez cos takiego zaczęło mi się dziać... więc pewnie to wina jakiś sterowników. Tylko co z tym mam dalej zrobić...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Problem z ACPI
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2009, 00:01:24 »
Nie dostałeś żadnych sterowników od producenta laptopa ? Swoją drogą co to za sprzęt ?

Offline arek

Odp: Problem z ACPI
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2009, 00:21:41 »
Jest to Benq R55EG 4gb ramu. To jest dziwna sprawa, bo w viscie nie mam w ogóle tego problemu. Wydaje mi się, że cos ze sterownikami windowsowymi musi być. Chyba mój laptop coś nie tak sobie dobiera czy jak to nazwać... Jak wyłączyłem w menadżezre urządzeń - Microsoft ACPI - Compilant control Method Batery to przestało mi się tak robić, z tym, że wtedy nie widać czy laptop pracuje na zasilaniu czy na baterii jak również w jakim stopniu jest wyładowana bateria. Musze powiedzieć, że jest to denerwujące...

Offline arek

Odp: Problem z ACPI
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2009, 00:24:07 »
pamiętam też, że jak miałem XPka to po instalacji SP3 tez cos takiego zaczęło mi się dziać. pzred instalacja wszystko było ok. w viście jest wszystko wporządku, natomiast po zainstalowaniu windows 7 problem powrócił...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Problem z ACPI
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2009, 01:24:11 »
Hmm, BenQ nie dostarcza tego typu sterowników. Chyba będziesz musiał niestety poczekać na nową edycję, lub ewentualnie spróbować zorientować się na Visćie które pliki są odpowiedzialne za ten sterownik i przenieść je do Sevena ( co niekoniecznie musi zadziałać ). Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Offline arek

Odp: Problem z ACPI
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń 2009, 17:11:40 »
Sterowniki od visty juz przeniosłem więc pozostaje mi jedynie czekac :( chyba, że ktos inny miał podobny problem i sobie z nim poradził...
p.s. dzieki za zainteresowanie się sprawą :)