TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86

Witam!
Mam problem. Otóż chcę zainstalować Windows 7 Ultimate x64 na moim starym Windows 7 HP x86. Nie wiem jak się do tego zabrać, nie wiem czy będę musiał zrobić format(czego wolał bym uniknąć), jak ma w ogóle przebiegać instalacja. Czy jest ktoś doświadczony, który mógł by mi pomóc?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2011, 21:17:40 »
Nawet jak się da, to i tak tylko format ma sens, bo upgrade jest bezsensem, więcej szkody niż pożytku :P

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2011, 22:01:17 »
Przedewszystkim, musisz sprawdzić czy masz procesor 64bitowy jeżeli nie to nie zainstalujesz to jest najważniejszy warunek.
o do tego czy możesz zrobić uprgade to nie wydaje mi się aby to było możliwe przy zmianie ,,architektury" systemu...

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2011, 23:00:53 »
Przedewszystkim, musisz sprawdzić czy masz procesor 64bitowy
Takiego to on napewno nie ma.
x64 są tylko Itanium/Itanium 2 :P
On musi mieć x86-64 :P
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2011, 23:03:41 wysłana przez Madzia »

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2011, 20:14:11 »
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2011, 20:31:04 wysłana przez Struziu »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2011, 03:25:30 »
W tym wypadku tylko format ma sens ;D

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2011, 09:10:05 »
Przedewszystkim, musisz sprawdzić czy masz procesor 64bitowy
Takiego to on napewno nie ma.
x64 są tylko Itanium/Itanium 2 :P
On musi mieć x86-64 :P

Witam !

Nie do końca się z tym zgodzę. Faktem jest. że ten AMD kopiuje IA32, jednak nie można odebrać mu zalet swojej 64bitowości. Procesor ten posiada rejestry 64-bitowe, zatem możliwa jest operacja na liczbach zmiennoprzecinkowych większej precyzji bez poświęcania większej ilości rejestrów. Nawet instrukcja

mov $SYSWRITE, %eax
jest zamieniana przez (g)as/nasm/fasm/masm/.... na

mov $SYSWRITE, %rax
Po prostu przy przekodowaniu na rejestr większy, starsze bity są zerowe. Ma to kluczowe znaczenie przy formatach zmiennoprzecinkowych gdzie ważna jest precyzja wyrażenia, a nie jak największa wartość reprezentowana przez mantysę, a i w formacie stałoprzecinkowym wzrasta pojemność słowa maszynowego. Ma to znaczenie przy kompresji, obróbce mediów i symulacjach. Zwykłego usera może to nie obchodzić do puki z tego nie korzysta, jednak różne gry wykorzystując symulacje fizyczne i nie tylko z pewnością skorzystają 64 bit. Właściwie w obecnie postaci NIGDY nie wejdzie prawdziwa architektura ia64 do powszechnego użytku, z powodu kompatybilności. Nie można jednak mówić, że instalacja windowsa 64bit nie ma sensu. Równie dobrze można by mówić, że mamy procesory CISC a każdy wie, że to jedynie fasada a w środku jest schowany już nowoczesny RISC a spowodowane jest to również kompatybilnością i ew. stratami Intela.

Pomijam tutaj fakt możliwości adresowania większej ilości pamięci, czy dłuższego słowa rozkazowego, czy większej wydajności i precyzji ALU.

Polecam instalacje na świeżo - żeby dobrze zrobić upgrade wymagane jest doświadczenie, a łatwiej i szybciej strzelić format. W firmach są specjalne działy wdrożeniowe co zajmują się jedynie tymi badaniem efektów takiego wdrożenia czy instalacji poprawki.

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2011, 19:38:48 »
A czy dało by się na jednym dysku zainstalować Win7 HP a na drugim Ultimate? Albo na dysku zewnętrznym?

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec 2011, 20:51:23 »
Nie ma najmniejszych problemów, jednak jeśli zewn. wolny lub na USB 2.0 to może trochę mulić , jednak jak masz na FW lub eSata to powinno szybko śmigać.

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Marzec 2011, 08:18:01 »
Ok. Czyli najlepszy rozwiązaniem będzie zainstalowanie dwóch Windows'ów.
A co będzie chodzić najsprawniej? Inna partycja dysku z Win 7HP, inny dysk wewnętrzny czy dysk zewnętrzny?

A i czy wszystkie programy będą mi chodziły na x64 z x86?

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Marzec 2011, 16:48:29 »
Oj nie wzystklie programy i sterowniki chodzą na 64-bitowym windows 7
U mnie np nie działa skaner Epson 1260 i sterownik do serwisowego  kabelka USB do modowania komórki  ???

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Marzec 2011, 18:20:46 »
Ale za to niektóre chodzą tylko na 64 bitach

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Marzec 2011, 18:40:26 »
Oj nie wzystklie programy i sterowniki chodzą na 64-bitowym windows 7
U mnie np nie działa skaner Epson 1260 i sterownik do serwisowego  kabelka USB do modowania komórki  ???

dodam ze zaden servisowy box nie hula pod 7-mka

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Marzec 2011, 07:57:17 »
Ponawiam pytanie:


Cytuj
Ok. Czyli najlepszy rozwiązaniem będzie zainstalowanie dwóch Windows'ów.
A co będzie chodzić najsprawniej? Inna partycja dysku z Win 7HP, inny dysk wewnętrzny czy dysk zewnętrzny?

Odp: Instalacja Windows'a 7 Ultimate x64 zamiast Windows'a 7 HP x86
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2011, 11:24:36 »
Ponawiam pytanie:


Cytuj
Ok. Czyli najlepszy rozwiązaniem będzie zainstalowanie dwóch Windows'ów.
A co będzie chodzić najsprawniej? Inna partycja dysku z Win 7HP, inny dysk wewnętrzny czy dysk zewnętrzny?

Ja miałem swego czasu dwa zainstalowane bo też się nie mogłem zdecydować który chcę. Skorzystałem z tej porady http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja-Windows-na-wirtualnym-dysku-VHD,Artykul,11419.html i zainstalowałem windows na dysku wirtualnym.