TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wybór wersji instalacji

Wybór wersji instalacji
« dnia: 21 Luty 2011, 19:13:39 »
Witam serdecznie,
Wiem, że temat był poruszany wiele razy. Ale wiem także, że nie jest on stateczny i ciągle może dochodzić do zmian. Od lat używam wyłącznie systemu XP 32-bitowego. Używam na komputerze mnóstwo programów (w tym też gier). Boję się, że po instalacji Windowsa 7, niektóre z nich przestaną działać. Którą wersję mam wybrać, aby wszystkie programy działały, a ponadto komputer działał odpowiednio szybko.

Zakupiłem właśnie ten komputer: http://allegro.pl/asus-k52jb-i3-370m-4gb-640gb-hd5145-hdmi-w-wa-hit-i1470381339.html

Którą wersję mam wybrać przy instalacji:
Starter (x86, Home Basic (x86), Home Premium (x86), Professional (x86), Enterprise (x86), Ultimate (x86), Home Basic (x64), Home Premium (x64), Professional (x64), Enterprise (x64), Ultimate (x64)

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam!

Odp: Wybór wersji instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2011, 21:35:37 »
Jeżeli chcesz aby komputer korzystał w pełni z całej dostępnej pamięci musisz zainstalować system 64 bitowy. Jeżeli wybierzesz system 32 bitowy nie będzie widział Ci 4 Giga tylko 3 (albo troszke ponad 3- nie pamiętam ;) ) To taka podstawowa i chyba najważniejsza informacja dla Ciebie. Wiele się w tym temacie chyba nie zmieniło ...
A co do wersji to w zależności od portfela lub powiedzmy ,,szybkości łącza" ... Więcej masz tutaj: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/compare?T1=tab20 Możesz zobaczyć sobie jakie funkcje mają poszczególne wersje i wybrać coś dla siebie  ;D Pozdro
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2011, 21:38:22 wysłana przez jasiorr »

Odp: Wybór wersji instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2011, 13:47:19 »
ok, jeśli zainstaluję 64-bitowy system, to czy będzie działać na nim program napisany sprzed 10 lat?
Np. stara wersja GG 6.1?

Odp: Wybór wersji instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2011, 16:25:16 »
To zależy którą wersje wybierzesz bo w wersji Ultimate jest tryb xp (w professional bodajże też) ale z doświadczenia wiem ze nie zawsze to mi pomagało...
Co do gg 6.1 na wersji ultimate śmiga bez żadnego cudowania z trybem zgodności specjalnie sprawdziłem hehe.
Nie wiem jak inny software ale to działa  ;)

Odp: Wybór wersji instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2011, 16:36:57 »
czyli de facto przy tym sprzęcie nie mam "co się szczypać", tylko od razu instalować ultimate lu professional? ;)