TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

System nie widzi całego ramu

System nie widzi całego ramu
« dnia: 20 Luty 2011, 15:01:14 »
Witam serdecznie.
Info dla moda: nie wiem czy to właściwy dział więc z góry przepraszam jeśli nie tu wrzuciłem.

Nowo zakupiony sprzęt, system Win7 Pro 64.
MAm w płycie włożone 8 GB Ram, natomiast system jako taki widzi tylko 4. Kombinacja z msconfig nic nie daje, AIDA widzi 8 gb w płycie jednak podaje że dostępne tylko 4. NIe wiem nie mam już pojęcia co powoduje taki problem. MA ktoś może jakiś pomysł jak uaktywnić całośc pamięci??
Płyta MSI P67 CD55, proc Intel Core i7 2600.
Sterowniki aktualne tylko bios nieco starysz ale z zakichanej strony MSI nie mogę najnowszego probrać. Pojawia się info o niemożliwości wczytania strony.




Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2011, 15:15:19 wysłana przez biker48 »

Odp: System nie widzi całego ramu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2011, 20:38:43 »
ja pozamienialem kosci miejscami i pozodnie wyczyscilem sloty i pomoglo

Odp: System nie widzi całego ramu
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2011, 21:04:31 »
Ja mam też kompa Intel Core i3 540 3.06 i mam 4 gb ramu ale po instalacji windows-a 7 x64 widzi tylko 3,87, ponieważ reszta idzie na rozruch sterowników itd...