TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Niedziałjące głośniki USB

Niedziałjące głośniki USB
« dnia: 05 Luty 2011, 10:48:15 »
Posiadam głośniki na USB, które działają na komputerze z systemem XP, ale na laptopie z systemem Windows 7 nie działają. Początkowo gdy je podłączałem i chciałem włączyć jakąś muzykę wyskakiwał mi komunikat o braku sterowników. Pozainstalowaniu wielu sterowników dźwiękowych tego komunikatu nie ma, ale z głośników nie idzie żaden dźwięk. Na kilku forach widziałem, że to wina siódemki. Czy to prawda? Jeśli nie to jakie stery zainstalować aby to chodziło. Urządzenie jest rozpoznawane jako USB audio device. Nie miałem żadnych sterowników od producenta

Odp: Niedziałjące głośniki USB
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2011, 12:03:43 »
A to jest sprzęt marki no name? Jeśli tak to spróbuj ręcznie wybrać sterownik może windows 7 ma sterownik do jakiegoś podobnego sprzętu i będzie działać. A jeśli głośniki są firmowe to szukaj sterowników na stronie producenta.

Odp: Niedziałjące głośniki USB
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2011, 00:20:44 »
A to jest sprzęt marki no name? Jeśli tak to spróbuj ręcznie wybrać sterownik może windows 7 ma sterownik do jakiegoś podobnego sprzętu i będzie działać. A jeśli głośniki są firmowe to szukaj sterowników na stronie producenta.

Tak, tanie badziewie. A gdzie tych sterowników szukać? Bo system coś tam zainstalował i twierdzi, że nie ma nic lepszego

Odp: Niedziałjące głośniki USB
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2011, 00:46:12 »
W menadżerze urządzeń kliknij odszukaj na liście te głośniki kliknij na nie 2 razy na zakładce sterownik wybierz aktualizuj sterownik następnie przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika później pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze pojawi ci się lista pokombinuj może ci się uda ale nadziei sobie nie rób ;) Ewentualnie jeśli na tych głośnikach pisze jakiej są firmy możesz podać to zobaczę co uda mi się znaleźć.

Odp: Niedziałjące głośniki USB
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2011, 01:36:07 »
Dzięki za szybką odpowiedź, ale to nie to. Nie mają nazwy producenta (pisze tylko usb speaker). A może mi ktoś powiedzieć czy mają siódemkę tez miał takie kwiatki?!

Odp: Niedziałjące głośniki USB
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2011, 01:40:36 »

Odp: Niedziałjące głośniki USB
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2011, 01:56:38 »
Wielkie dzięki. Wystarczyło zaznaczyć aby były wyłączone rozszerzenia.
Jakby ktoś też z tym miał problem: Panel sterowania->Sprzę i dźwięk-> Zarządzaj urządzeniami audio-> wybrać odpowiednie głośniki i: właściwości-> Zakładka ulepszenia i zaznaczyć: Włącz wszystkie ulepszenia. U mnie działa ;D
A Robertowi raz jeszcze dziękuję