TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

System Windows 7 zawiesza się i resetuje.

System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« dnia: 31 Styczeń 2011, 17:10:26 »
Witam !

Na początku chciałbym przywitać każdego użytkownika forum i serdecznie podziękować za utworzenie takiej społeczności, liczę na waszą pomoc.

Otóż problem polega na tym że zainstalowałem system Windows 7 Professional wersja 64-bitowa, wszystko działało sprawnie. Robiłem co chciałem, pogrywałem w ulubione gry, te które wcześniej mi nie działały, bawiłem się w grafice, przeglądałem internet itp. Działał naprawdę świetnie. No ale po około miesiącu użytkowania, właśnie wczoraj gdy postanowiłem się rozluźnić przy grze, nagle się zawiesił. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działało, poczekałem z 10 sekund i się zrestartował samoczynnie. Pomyślałem że uruchomię go jeszcze raz sprawdzę dysk, wykonam defragmentację itp. Jednakże system po wpisaniu hasła do konta, ukazał mi się napis Zapraszamy. Kółeczko ładowania się kręci...kręci...i przestaje a po paru sekundach komputer się restartuje. Robiłem defragmentację, CCleaner, skanowałem antywirusem, ale nic nie wykrył. Zaplanowałem także sprawdzanie dysku po restarcie systemu, jednakże ono też w pewnym momencie się zatrzymało. Tryb awaryjny działał, ale po paru ponownych uruchomieniach i próbach zalogowania normalnie przestał działać, problem był ten sam co przy normalnym starcie systemu. Rano sprawdziłem, system ukończył sprawdzanie dysku poprawnie czego nie zrobił wcześniej i ja się też zalogowałem. Uznałem że wszystko jest okey, po powrocie do domu, jakieś 20 minut temu włączyłem komputer, zdążyłem ledwo sprawdzić coś w internecie i znowu się zaciął. Dalej nie da się zalogować. Wiadomość piszę z trybu awaryjnego z obsługą sieci.

Sytuacja jest dziwna o tyle że wcześniej nic takiego się nie działo.

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc, Nuusik. :)

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2011, 17:21:31 »
Sprawdź sobie temperatury w biosie wydaje mi się że coś się przegrzewa stawiał bym na procesor.

Gosc

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2011, 18:03:52 »
Jakim programem robiłeś skanowanie?

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2011, 18:15:52 »
@robert79513 - Temperatury w normie :) Nie przekracza 40 stopni nawet jak go teraz tak zostawiłem czekając na odpowiedź.

@kamyk92 - Pytasz o antywirusa? Używam Microsoft Security Essentials.

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2011, 19:54:07 »
Zrób test pamięci ram i spróbuj podmienić zasilacz na inny jeśli masz taką możliwość.

Gosc

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2011, 19:56:43 »
Zrób także skanownie z płyty LiveCD np: Dr,Web LiveCD.

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2011, 20:54:46 »
Po odinstalowaniu sterowników od karty graficznej (NVIDIA Geforce GT220) system normalnie się uruchomił, zalogował. Zainstalowałem sterowniki z płyty producenta (Wcześniej były z internetu, tak czy siak normalnie działało) system już nie chcę się uruchomić.

Nie jest to problem z zasilaczem ani pamięcią. Test pamięci i tak robiłem wcześniej nic nie wykazał. Skąd bierzecie takie pomysły?

Gosc

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:09:47 »
Próbowałeś skanu. Padaj jeszcze parametry kompa.

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:14:17 »
Bo to dość dziwne objawy, zrób format i daj znać czy nadal coś szwankuje ;)

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:18:31 »
@kamyk92

Płyta główna: GA-MA770T-UD3
Procesor: AMD Athlon II X2 265 3,3 GHz (dwurdzeniowy;64-bitowy)
Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR2 4GB (dwie kości)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT220
Dysk Twardy: SAMSUNG HD103SJ SATA (1 TB pojemność)

robert79513

Format raczej nie wchodzi w grę.




Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:21:22 »
Czyli coś ze sterownikami od grafiki jest nie tak usuń je w trybie awaryjnym jeśli się da i sprawdź czy system odpali normalnie.

Gosc

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:35:15 »
Zrób defragmentacje plików tym: IObit Smart Defrag - http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/defragmentacja_dyskow/IObit_SmartDefrag.html
Pełny skan tym: Dr.Web Live CD - http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antywirusy/Dr.Web_LiveCD.html
Sprawdzanie dysku jeszcze raz
Lub po prostu naprawienie systemu z płyty. (Chyba wiesz o co chodzi)  ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2011, 13:21:46 wysłana przez Mirahz »

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2011, 21:59:26 »
Co ma defragmentacja do tego czy ty czytasz w ogóle to co on pisze?

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2011, 23:23:54 »
Czyli coś ze sterownikami od grafiki jest nie tak usuń je w trybie awaryjnym jeśli się da i sprawdź czy system odpali normalnie.

Pisałem już

Po odinstalowaniu sterowników od karty graficznej (NVIDIA Geforce GT220) system normalnie się uruchomił, zalogował. Zainstalowałem sterowniki z płyty producenta (Wcześniej były z internetu, tak czy siak normalnie działało) system już nie chcę się uruchomić.

Po odinstalowaniu działał, zainstalowałem stery z płyty producenta i już nie działa.

Odp: System Windows 7 zawiesza się i resetuje.
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń 2011, 23:28:10 »
To je odinstaluj