TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

XP obok 7

XP obok 7
« dnia: 17 Styczeń 2011, 12:16:30 »
Witam.

Sprawa wygląda tak:
Mam komputer z jedną partycją na której zainstalowany jest Win 7. Muszę obok niego zainstalować Win XP bez formatowania całej partycji. I teraz dwa pytania:
Czym najlepiej wydzielić miejsce na partycję dla XP z partycji już istniejącej?
Po instalacji XP obok 7 nie będę miał możliwości uruchomienia 7, a jedynie XP, bo XP popieprzy cały BCD. Co zrobić, żebym mógł uruchamiać oba systemy, tak jakbym najpierw zainstalował XP a później 7? Chodzi mi o sprawdzony, pewny sposób.

Offline dl.wi

Odp: XP obok 7
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2011, 12:33:58 »
trzymanie wszystkich systemów na jednej partycji to zły pomysł.
ja gdy popełniłem błąd jeżeli chodzi o kolejność instalacji systemów(najpierw 7, później XP), uruchomiłem z płyty Windows7 narzędzie do naprawy systemu (http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/features/startup-repair), po naprawie BCD i zalogowaniu się do Win7, reszta była już tylko formalnością.

Odp: XP obok 7
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2011, 12:44:37 »
Ja nie chcę trzymać obu systemów na jednej partycji, tylko z jednej istniejącej zrobić dwie, bez usuwania 7, bez formata. Więc pozostaje już tylko ta kwestia, bo jak ustawić bootowanie już powiedziałeś, dzięki.

Gosc

Odp: XP obok 7
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2011, 12:58:26 »
Parted Magic 5.8 LiveCD - pobierz i wypal na płycie, odpal system z płyty.
http://www.vista.pl/download/2379_parted_magic_5_8.html

Offline dakon

Odp: XP obok 7
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2011, 15:06:00 »
wystarczy nawet za pomocą narzędzia systemowego podzielić partycje, temat już był poruszany na tym forum jak to zrobic, bez instalowania dodatkowych programów.

  • Komp: Presario CQ61-420ew
  • OS: Windows 7 HP 64 Bit

Offline dakon

Odp: XP obok 7
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2011, 15:07:30 »

  • Komp: Presario CQ61-420ew
  • OS: Windows 7 HP 64 Bit

Gosc

Odp: XP obok 7
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2011, 17:11:08 »
Tylko, że nie zawsze z narzędzia systemowego da się podzielić partycje na tyle ile chcemy.  ;)