TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows XP i 7 - okno wyboru systemu.

Windows XP i 7 - okno wyboru systemu.
« dnia: 13 Styczeń 2011, 21:39:13 »
Witam!

A więc tak.., posiadam dwa systemy operacyjne (na oddzielnych partycjach) Win XP & 7-kę. Windows XP jest głównym systemem.
Przy uruchamianiu komputera mam okno z wyborem systemu, jako że częściej potrzebuję użytkować XP-ka to chciałbym wyłączyć automatycznie pojawiające się te okno z wyborem i zastąpić je klawiszem (np. F8), wiem że kiedyś mój znajomy coś takiego miał - ja niestety nie mam pojęcia jak to ustawić.

**UWAGA**
- Od razu chcę przestrzec przed głupimi odpowiedziami jak np. Mój Komputer (PPM) - Właściwości - Uruchamianie i odzyskiwanie - i tutaj ustaw mniejszy czas np. 1 sekundę.
Otóż nie..! Zależy mi na tym, aby było domyślnie przy uruchamianiu systemu nie było okna z wyborem systemu aczkolwiek można by go było ręcznie wznowić (np. tak jak wejście do BIOSu).

Pozdrawiam, i dzięki za pomoc!

Gosc

Odp: Windows XP i 7 - okno wyboru systemu.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2011, 21:56:11 »
spróbuj programem easybcd wyłączyć Win7 lub edytować plik boot.ini, aby uruchamiał sie winXP. http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

A żeby ustawić klawisz to nie wiem.

Odp: Windows XP i 7 - okno wyboru systemu.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2011, 22:05:06 »
A mi zależy właśnie głównie, aby okno rozruchowe wywołać klawiszem (na identycznej zasadzie co BIOS).
Niestety, ale z tego co wiem ten program nie potrafi czegoś takiego - chyba, że się mylę..? :)

Gosc

Odp: Windows XP i 7 - okno wyboru systemu.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2011, 22:54:21 »
Akurat nie wiem czy da się takie coś wykonać w tym programie.

Odp: Windows XP i 7 - okno wyboru systemu.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2011, 15:27:10 »
Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> w czesci "Uruchamianie systemu" ustawiasz opcje startu tak jak Ci pasuje.
pozdrawiam
klee