TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji

Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« dnia: 11 Grudzień 2010, 15:34:43 »
Witam,

Mam Windows 7 Home Premium (przywieziony ze Stanów, ale to chyba nie ma różnicy). Mam dysk 640GB. Chciałem go zmniejszyć do ok 100gb (i zostawić na systemowy) i utworzyćdrugą partycję (użytkową), lecz okazało się, że używając wbudowanej w win opcji, mój dysk pierwotny nie może mieć mniej niż 296gb, więc jest większy niż druga partycja użytkowa.

Na razie go tak podzieliłem, ale nie jestem z tego zadowolony.


Dlaczego tak jest, i czy da się, jeśli tak to jak, to zmienić?

Jest to laptop, więc reinstal systemu nie wchodzi w grę, bo brak płytki.

pozdrawiam

Krzym

Odp: Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2010, 01:01:20 »
Użyj może innych , bardziej zaawansowanych Programów do partycjonowania niż to podstawowe narzędzie systemowe . Np Gparted, Paragon partition manager lub podobnych . :)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2010, 02:17:54 »
hmm - jezeli masz juz potworzone i ukryte partucje do odzyskiwania systemu to sie nie dziwie

Odp: Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2010, 03:53:59 »
po moim partycjonowaniu mam w zarządzaniu dyskami mam: 100mb, recovery 14.65gb, os C 296.73, dysk D 284.69

Pytam dlaczego nie mogę już zmniejszyć dysku C, i czy jest możliwe w jakiś sposób zmniejszenie go do ok 100gb za pomocą narzędzia windowsowego (skoro mam je już, to po co ściągać inne) ?

edit: z tego co czytam to nie ma gparted 64bit tak?
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2010, 04:17:03 wysłana przez Krzym »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2010, 07:52:55 »
na wiecej niz 4 partycje nie ma mozliwosci podzielenia dysku

edit: nie koniecznie musi byc gparted x64

Odp: Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2011, 07:04:27 »
po moim partycjonowaniu mam w zarządzaniu dyskami mam: 100mb, recovery 14.65gb, os C 296.73, dysk D 284.69

Pytam dlaczego nie mogę już zmniejszyć dysku C, i czy jest możliwe w jakiś sposób zmniejszenie go do ok 100gb za pomocą narzędzia windowsowego (skoro mam je już, to po co ściągać inne) ?

edit: z tego co czytam to programow na necie jest od groma na ten temat

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Brak możliwości utworzenia mniejszej partycji
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2011, 12:08:03 »
Oj jest a ile z nich psuje dyski i pliki to już całkiem fajnie
Serwis ToTemat. Artykuły na różne tematy.