TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

SWAP, czy jest sens?

SWAP, czy jest sens?
« dnia: 07 Grudzień 2010, 06:47:00 »
SWAP, czy jest sens?
Czy jest jakikolwiek sens na wykonanie pliku stronicowania na oddzielnej partycji tego samego dysku fizycznego w win7?
Partycja z przeznaczeniem tylko na SWAP. Proszę o przedstawienie argumentów, skutków takiego ustawienia i ewentualnej wielkości partycji. A może pozbyć się zupełnie page file? Jaki sens i jakie racjonalne przesłanki takiego zabiegu?

Odp: SWAP, czy jest sens?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2010, 03:22:16 »
Moim zdaniem nie ma sensu tworzenie drugiego pliku stronicowania. A oto argumenty:
1. Po utworzeniu takiego pliku na tym samym dysku co system (nie mylić z partycją) wg mnie dysk jest wolniejszy.
2. Plik stronicowania zajmuje miejsce na dysku.
3. Przyrost wydajności jest wg mnie widoczny zaraz po utworzeniu tego pliku a po restarcie systemu system działa wg mnie tak samo jak przed tym zabiegiem albo nawet wolniej.

Co do wyłączenia pliku stronicowania można to zrobić jeśli ma się dużą ilość pamięci RAM w komputerze na dzisiejsze czasy chyba po wyżej 4 GB RAM i oczywiście system x64 ale jakie będą tego skutki sam musisz sprawdzić osobiście tego nie robiłem bo mam mało RAM ale jak sobie dokupię to też tego spróbuję ;)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: SWAP, czy jest sens?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2010, 12:55:19 »
Jedyny sens przeniesienia SWAP to jest przeniesienie pliku wymiany na małą partycję RAID0 :)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: SWAP, czy jest sens?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2010, 03:47:30 »
Można też przenieść na dysk RAM ;)