TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7

Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« dnia: 30 Listopad 2010, 14:05:23 »
Po kazdym podlaczeniu, obojetnie do jakiego slotu usb system chce mi formatowac pendrive, czy nawet jak podlacze dysk zew na usb to tak samo,
Ale to wsztystko jest sprawne poniewaz gdy podlacze do innego komputera moja pamiec czy dysk wszystko wykrywa, jest pod kontrola xp,
A ja mam teraz 7, wczesniej wszystko chodzilo ok dopiero teraz cos zaczelo odpierdalac.

Jesli pdolacze pena pod trybem awaryjnym to wszystko wykrywa i moje normalnie wchodzic.

Normalnei system wykrywa mi pena czy pdo trybem normalnym czy awaryjnym ale pod awaryjnym moge wejsc na niego przez moj komputer a pod normalnym nie poniewaz ciagle mi krzyczny ze chce formatowac mi pamiec.

jestem pewien ze to wina systemu a nie pendrive poniewaz pod innymi systemami wykrywa bez problemu.

jesli dam mu na skanowanie antyvirusem NODEM pod trybem normalnym systemu windows 7 to wyszukuje bez problemu,
Kwestia tkwi w odczytaniu plikow jak klikne na pena.

teleon na kablu mi wykrywa, myszke mi wykrywa bez problemu


probowalem juz roznych matod opisanych w necie i nic, nie daje juz rady dlatego prosze was o pomoc :)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2010, 14:06:59 »
sprawdz w biosie odpowiednie ustawienia odnosnie usb

Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2010, 14:20:20 »
ale jesli pod trybem awaryjnym odczytuje i wszystko ok chodzi to czemu pod trybem normalnym nie chodzi.
Jesli by tak bylo ze msukalbym zagladac do biosu to by nie chodzilo pod trybem awaryjnym i normalnym

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2010, 16:16:51 »
daj screena z menagera urzadzen - rozwin gałąź z kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

sprobuj jeszcze tego :http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Tips-for-solving-problems-with-USB-devices
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2010, 16:20:26 wysłana przez kamiton »

Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień 2010, 05:52:52 »
Screeny z bledow:






Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień 2010, 06:00:43 »
uzyj fixa co  post wczesniej podlinkowałem . jak widac system nie ładuje ci sterowników do usb

Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2010, 12:01:28 »
Możesz też podmienić zasilacz na jakiś inny o podobnych parametrach. Miałem już podobną sytuację wszystko działało ale podpięte dyski lub pendrivy nie chciały działać-  przyczyną okazał się zasilacz, nie dawał odpowiedniego zasilania. Może pomoże...

Odp: Nie czyta PENDRIVE i dyskow na USB Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2010, 08:51:24 »
stodowalem tego fixa ale dalej nic, co do zasilacza to nie da rady mam laptopa tam nie bede grzebal jak wiem ze dobrze chodzi
jesli pod linuxem czy trybem awarykjnym dobrze chodzi to tak samo i ttuaj powinno donbrze chodzic :)