TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Indeksowanie, wyszukiwanie oraz multistartup.

Indeksowanie, wyszukiwanie oraz multistartup.
« dnia: 29 Listopad 2010, 08:15:12 »
Witam Was na tym forum, właśnie się zarejstrowałem i mam nadzieję, że będzie nam się miło współpracowało :)

Problem boli mnie jeden. Zaraz po porządnym formacie systemu (instalacje programów, sterowników już się odbyły) ustawiałem zabezpieczenia kont. Konta są 2. Ku mojemu zdziwieniu drugie konto (ograniczone) miało dostęp do wszystkich dokumentów Administratora, opcji z WinXP "Uczyń folder chronionym" nie znalazłem to postanowiłem ustawić właściciela i dostęp tylko i wyłącznie dla mnie. Poskutkowało to: brakiem możliwości instalacji Javy, Silverlighta, pakietu Windows Live i wieloma innymi problemami, przywrócenie uprawnień poprzednich sytuacji nie naprawia.

Postanowiłem założyć nowe konto, tam wszystko działa. Jednak wyszukiwanie w panelu Start jest takie, jakiego nie znoszę. Gdy na koncie, gdzie instalowane były programy po wpisuaniu nazwy pojawiał jego skrót dzięki czemu mogłem go uruchomić, tak na drugim koncie dostaję mnóstwo plików śmieci z kawałkiem tekstu w nazwie bez tej ikony programu, a gdy ręcznie wpiszę lokalizację program nie pojawi się jako ostatnio używany. Odbudowałem indeksowanie, jednak zbyt wiele to nie dało (więcej śmieci), choć programy się znajdują, ale dalej nie pojawiają jako ostatnio używane.

Pytanie: co muszę zrobić ,prócz reinstalacji ich wszystkich, by na wszystkich obecnych i nowo założonych kontach działało to jak pierwotnie?

Pytanie nr2: jak każdemu użytkownikowi z osobna ustawić Autostart, by np. jednemu z kont wyłączyć uruchamianie Eksplorera i włączyć Media Center do Autostartu bez wpływu na uruchamiane programy innych użytkowników? Ja np używam AQQ, a druga osoba GG i żeby każdy na swoich Autostartach miał tylko i wyłącznie to co używa, a nie oba na raz?