TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

klon konta użytkownika?

Offline gdl

klon konta użytkownika?
« dnia: 26 Listopad 2010, 09:23:38 »
witam użytkowników w7 i proszę o pomoc/sugestie (i oczywiście wyrozumiałość: szukałem odpowiedzi na swoje wątpliwości ale jak dotąd nie znalazłem  :'()

W ustawieniach ekranu w7 (podobnie jak i we wcześniejszym systemach) korzystam/-łem z powiększenia DPI (Panel sterowania>Wygląd i personalizacja>Ekran>Ustaw niestandardowy rozmiar tekstu DPI). Ustawiam na 120-130%.
To "jakiś" sposób by móc zawodowo, optymalnie pracować na lapku 17" w 1920x1200.
 
Ale od czasu do czasu chciałbym skorzystać ze standardowego ustawienia tegoż powiększenia: 100%.
Owszem niby to żaden problem zmienić DPI, jednak "wszystko" wówczas się rozsypuje.
Mam tu na myśli głównie ułożenie ikon na pulpicie.
To samo oczywiście dzieje się w przypadku powrotu i ponownego ustawienia np 125% DPI ekranu.

Hmmm. Od dłuższego czasu myślę albo o stworzeniu nowego konta albo jakiegoś profilu (jak i gdzie?) żeby dało się przełączać DPI ekranu bez rozsypywania się pulpitu.
Czy nowe konto użytkownika to dobry pomysł? Spróbowałem i utworzyłem nowe konto ale oczywiście przekonałem się, że zaczynam od zera jeśli chodzi o ustawienia pulpitu itp.
Zatem czy da się i jak w w7 sklonować moje bieżące konto użytkownika w celu utworzenia nowego konta ?
Albo czy w ramach jednego konta użytkownika można mieć kilka jakiś profili obejmujących również DPI ekranu ?

Odp: klon konta użytkownika?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2011, 06:41:28 »
Bardzo latwy sposob o ktorym dowiedzialem sie niedawno jest taki: wciskasz ctrl przytrzymujac go i przewijanie myszki normalnie jak ikonu w gore w dol:D Najlatwiej tak ale da sie z administratora tez to zrobic jesli znajdziesz ta opcje w panelu sterowania ,,, poszukam ci jej i jak znajde dam namiary:D

Offline gdl

Odp: klon konta użytkownika?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2011, 11:58:31 »
"bardzo ławty sposób..."
czy chodzi o powiększanie pulpitu ? (Ctrl+ScrolMyszy) - to znany mi sposób powiększania pulpitu ale to zdaje się nie ma związku z DPI ekranu - to nie powoduje zmiany DPI ekranu. A w dodatku przy większej liczbie ikon ułożonych (po swojemu) na pulpicie ten sposób powiększania/pomniejszania również może łatwo doprowadzić do sytuacji, że w końcu któreś ikony zmienią swoje miejsce itd.
Gdzie się w Control Panelu ustawia DPI itd to ja wiem od co najmniej kilku lat.
A już zupełnie nie wiem jaki to miałoby mieć związek z klonowaniem konta użytkownika.
Chyba, że owa kombinacja Ctrl+..... dotyczy jeszcze czegoś innego.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: klon konta użytkownika?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2011, 12:04:31 »
ja także nie znam odpowiedzi popranej na pytanie, ale raczej to nie jest tak proste rozwiazanie
Serwis ToTemat. Artykuły na różne tematy.

Offline gdl

Odp: klon konta użytkownika?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2011, 12:50:08 »
OK, dałem sobie spokój i już kilka tygodni temu założyłem drugie konto użytkownika a potem na piechotę wykonałem ustawienia takie jak na pierwszym koncie - niestety w sumie troche to trwało.