TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać

Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać
« dnia: 31 Październik 2010, 05:14:42 »
Witam,

Od paru dni mam problem z uruchamianiem systemu. Przez te ostatnie dni prześledziłem całe mnóstwo wątków na ten temat, wykonałem co radzili użytkownicy, lecz niestety nic nie pomogło.

Czas uruchomienia wzrósł z 57 sekund do ponad 120. Antywirus od początku (tj. od kwietnia) mam ten sam, nie instalowałem ostatnio żadnych innych programów, które dodałyby się w autostracie. Jedyne co przybyło to 23.10.2010 zainstalowałem aktualizacje Windows Defender i programów Live 2011.

Odinstalowałem aktualizacje z listy, która miała datę 23.10 (była tylko jedna). Próbowałem uruchomienia diagnostycznego (z włączonym antywirusem) i komputer włączył się szybko jak dawniej. Robiłem Check Disk i zeskanowałem komputer antywirusem.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc i proszę o wyrozumiałość.

Komputer:
Acer Aspire 5740G
Intel Core i5 430M 2.26 GHz
ATI Radeon HD 5470M
4 GB RAM

Pozdrawiam


Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2010, 05:39:55 »
daj screena z menadzera zadan windows (CTRL+SHIFT+ESC)

Odp: Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2010, 08:23:55 »


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik 2010, 09:44:43 »
poyzcje w autostarcie maja duze znaczenie podczas startu systemu - im wiecej tym dłuzszy czas - tak samo ma znaczenie lista zainstalowanych aplikacji , widac po uruchomionych procesach ze troszke sie u Ciebie tego uzbierało wiec nie ma sie co dziwic - i zadne tricki tego nie zmienią.

Odp: Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2010, 15:54:20 »
Dzięki Kamiton.

Jednak dziwne pozostaje to, że z dnia na dzień system zaczął się tak długo uruchamiać. Sprawdzałem czasy uruchomienia i różnica jest diametralna, ponad dwukrotna.\
Spróbuje uruchamiać usługi po kolei, może trafie na przyczynę.

Pozdrawiam

Odp: Windows 7 Home Premium - nagle zaczął się dłużej uruchamiać
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2010, 11:37:01 »
Spróbuj może programem Glary Utilities Pro, dzięki niemu możesz ustawić jakie programy mają się uruchomić przy starcie systemu, wyczyścić rejestr oraz go zdefragmentować, wyczyścić dyski. Ja miałem podobny problem ale po zainstalowaniu Sunrise 7 po deinstalacji i wyczyszczeniu wszystkiego tym programem system zaczął normalnie się uruchamiać.
islnader90 - COMA