TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z pamięcią RAM (Rozwiązany)

Problem z pamięcią RAM (Rozwiązany)
« dnia: 21 Październik 2010, 15:08:19 »
Witam.

Kilka dni temu przesiadłem sie na Windę numer 7 64-bit... Już w czasie instalacji napotkałem problemy. BSoD "The bios in this system is not fully ACPI compilant". Przejrzałem kilka for internetowych i zastosowałem sie do podpowiedzi by wyjąć jedną z kości pamięci. Pomogło. Winda zainstalowała sie bez dalszych utrudnień. Po instalacji i pełnej aktualizacji postanowiłem włożyć drugą kość pamięci. System się nie uruchomił... W momencie gdy powinien pojawić się ekran ładowania systemu nastepował restart. Więc znów zostałem z jedną kością. I teraz moje pytanie. Co z tym zrobić żeby system uruchamiał sie na dwóch kościach?

System:
Mobo: MSI K9A2 CF-F
CPU: Athlon Dual Core 4850e
GPU: Asus GeForce 9800 GT 1GB
RAM: 2x Patriot 2GB DDR2 800MHz (4-4-4-12)
Bez żadnego O/C

Jeśli jeszcze czegoś nie podałem to przepraszam i obiecuję poprawę ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2010, 17:04:01 wysłana przez rocketbwoy »

Odp: Problemy z pamięcią RAM
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2010, 06:50:16 »
witam problem nie leży po stronie drugiej kości ram tylko Biosu
według mnie wystarczy wrzucić nowszy bios i problem zniknie
z którego roku masz obecnego biosa ???

Odp: Problemy z pamięcią RAM
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2010, 12:05:24 »
Pomogło. Nowy BIOS i wszystko hula jak wściekłe. ;) Dziękować

Można zamknąć. :)
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2010, 17:02:46 wysłana przez rocketbwoy »