TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

wersja starter nie chce zrobić nowej partycji

wersja starter nie chce zrobić nowej partycji
« dnia: 14 Październik 2010, 10:16:23 »
Siemanko, problem polega na tym, że chciałem zrobić dodatkowa partycję na moim netbooku. Zmniejszyłem partycję D do 60gb i chcę zrobić E, też 60gb a na końcu pojawia się komunikat:Dyski dynamiczne nie są obsługiwane przez ten system operacyjny lub konfigurację serwera. Dyski dynamiczne nie są obsługiwane w klastrach.

I co teraz? Potrzebuje nowej partycji pod linuxa.. najchetniej to bym w ogóle się pozbył tej 7 starter bo mnie denerwuje..

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: wersja starter nie chce zrobić nowej partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2010, 10:56:08 »
bez problemu zrobisz to z poziomu instalki linuxa :)

Odp: wersja starter nie chce zrobić nowej partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2010, 11:11:15 »
hm, linuxem się nigdy nie bawiłem zamierzam no i jest mi własnie potrzebny na uczelnie.
A drugie ze chciałem stworzyć partycje właśnie pod niego..

jakiś program, żeby to zrobić z pozycji W7 ? partition magic mi nie dziala :o

Odp: wersja starter nie chce zrobić nowej partycji
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2010, 13:56:35 »
Partycję linuksową z poziomu windows zrobisz bez problemu np programem ; Paragon Hard Disk Manager 2010 Suite
Ale jeśli chcesz zainstalować linuksa - do czego cię r ównież zachęcam , to nie twórz wcześniej żąadnych partycji pod niego .
Zmniejsz partycję windowsową tak by mieć na dysku wolny , nieprzydzielony do żadnej partycji obszar .
I wtedy instalatorowi liniksa dasz opcję ; wykorzystaj wolny obszar .
On sam sobie utworzy odpowiednie partycje  ;D