TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak internetu?

Brak internetu?
« dnia: 20 Styczeń 2009, 23:40:43 »
Witam. Mam taki problem : otóż komputer łączy się na windows 7 z routerem, ale z internetem już nie chce. Jest "Local only". Mogę wchodzić na stronę konfiguracji routera, ma przydzielone IP przez DHCP i wogóle, ale nie łączy się z internetem. Jest coś takiego : komputer /zielona kreska/ router /czerwona kreska/ internet. Na XP i Viście wszystko działa bez problemu. Ktoś wie co to może być?

Odp: Brak internetu?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2009, 02:23:24 »
Rozwiązałem problem, wiec napisze mały poradnik dla tych którzy mają podobny problem jak ja miałem. Musicie wejść do strony konfiguracyjnej rutera, z tamta spisujemy adres DNS(poszukajcie w zakładkach na pewno będzie). Potem wchodzie w Local Area Connection Status -> Properties(na dole po lewej),-> Klikamy na Internet Protocol Version 4 i na dole po prawej mamy ponownie Properties(klikamy). Wyskakuje nam okno Internet Protocol Version 4 Properties, na dole mamy dwa boxy zaznaczamy 2 czyli Use the following DNS server address
W Preferented server adres wpisujemy nasz  adres DNS który znaleźliśmy wcześniej w konfiguracji routera, po tym akceptujemy robimy resa systemu, jeżeli wszystko zrobiliście dobrze internet powinien śmigać
Pozdrawiam :D

Odp: Brak internetu?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2009, 03:17:17 »
eeeeeeeeeeee

Jak widzisz w DNS mam ustawiony IP routera. Działa

Odp: Brak internetu?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2009, 00:31:02 »
 timonowskii : Wielkie dzięki. Sposób rzeczywiście działa :) Widzę że nasza siódemeczka ma jeszcze problem z tymi DNSami :)

Odp: Brak internetu?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Luty 2009, 14:52:58 »
wykonałem wskazówski od timonowskii, za bardzo nie mam dostepu do routera(napisze jak fizycznie sie lacze z internetem: moj laptop-kabel do-ap client-eter-router). DNS spisuje z xp bo noamalnie mi smiga, preferowany i alternatywny. przełączam na 7, wchodzę w preferencje karty sieciowej ustawiam w ip-4 preferowane dns robie reseta i dalej nic. Podam za element niezrozumialy- kiedy jestem na xp DHCP przyznaje mi adres 192.168.1.230 a kiedy jestesm na siodemce do dostaje IP 192.168.1.229, ktos ma jakis pomysl o co moze chodzic? Pozdrawiam.
Dodam ze moje polaczenie wyglda tak jak to opisal kolega aren. "local only".