TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z przywróceniem kopii

Problem z przywróceniem kopii
« dnia: 06 Październik 2010, 07:14:11 »
Witam. Kupiłam jakiś czas temu laptop Samsung R580 wraz z zainstalowanym systemem Win 7 oraz otrzymałam kopię zapasową na płytach DVD. Mam zainstalowany program Samsung Recovery Solution 4. Problem polega na tym że dwa dni temu podczas uruchamiania systemu otrzymałam komunikat o problemie jaki spowodował podpięty wcześniej dysk typu Pendrive , po czym system się zrestartował ale już nie uruchomił się. Teraz chcę przywrócić kopię z płyt , tak więc uruchamiam Laptop z płytą w środku, ustawiony na boot - owanie z nagrywarki , wszystko postępuje jak trzeba do momentu kiedy uruchamia się aplikacja SRS 4 i wtedy widnieje informacja Please wait i tak cały czas....nie słyszę płyty , nic się nie dzieje. Czy jest inny sposób aby wykonać przywrócenie kopii ?

Odp: Problem z przywróceniem kopii
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2010, 10:30:08 »
Na twoim miejscu pobrał bym czysty system z internetu i zainstalował bo to co instalują na fabrycznych laptopach moim zdaniem przymula system, który strasznie wolno reaguje. Powodem tego jest instalacja dodatkowych programów firmowych (w większości nie używanych przez użytkownika). Świerza instalacja to najlepsze wyjście a w razie problemów na oficjalnej stronie znajdują się sterowniki i wszystkie programy które były zainstalowane na fabrycznym systemie. Jeśli nie potrafisz tego zrobić sama zwróć się do kogoś kto się na tym zna jeśli ten ktoś nie spartoli roboty to system będzie zauważalnie szybciej pracował ;)

Odp: Problem z przywróceniem kopii
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2010, 08:30:36 »
Witam ponownie i ponownie proszę o pomoc. Tak więc pobrałam taką wersję Win 7 jaka jest mi potrzebna, nagrałam obraz płyty ale niestety płyta nie bootuje , sprawdzałam na dwóch komputerach. Wiem że na forum są rady jak sobie z tym poradzić, ale podany sposób dotyczy modyfikacji korzystajac z płyty z systemem Vista, Ja takiego nie posiadam więc nie jestem w stanie skopiować tego pliku odpowiedzialnego za bootowanie. Czy wiecie jaki dokładnie plik jest Mi potrzebny aby płyta bootowała? I jakiego programu mam użyć żeby to "posklejać" aby płyta działała jak trzeba? Może jakąś instrukcję ktoś posiada ? Z góry dziękuję :)

Odp: Problem z przywróceniem kopii
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2010, 12:06:49 »
Po 1 Czy w biosie masz ustawione startowanie z płyty?
Po 2 Czym i jak nagrałaś płytę? (chodzi mi dokładniej czy czasami nie wypakowałaś pliku ISO np. winrarem)

Odp: Problem z przywróceniem kopii
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2010, 15:50:59 »
W Biosie jest ok, czyli bootowanie z płyty na pierszej pozycji. Obraz iso nagrałam za pomocą Nero i drugą płytkę wypaliłam w Ultra Iso...Jestem pewna ze płyty są wypalone poprawnie.

Odp: Problem z przywróceniem kopii
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Październik 2010, 17:43:38 »
Może plik ISO był uszkodzony? Skąd go pobrałaś?