TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Niewyraźny obraz

Niewyraźny obraz
« dnia: 28 Wrzesień 2010, 11:07:51 »
Siema mam Windowsa 7 Ultimate no i mam taki problem że mam strasznie niewyraźny obraz literki troszeczkę rozmazane i mi to przeszkadza. Sterowniki najnowsze rozdzielczość ustawiona na 1024-768 odświeżanie obrazu na 85Hz. Proszę o pomoc, dziękuje.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Niewyraźny obraz
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2010, 11:21:27 »
w panelu sterowania wybierz ikone ekran - po lewej stronie masz zakładke dopasuj tekst ClearType

Odp: Niewyraźny obraz
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2010, 11:29:19 »
A jak ktoś ma monitor CRT?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Niewyraźny obraz
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2010, 11:40:32 »
ClearType jest rozwiązaniem przeznaczonym tylko dla monitorów LCD. W monitorach CRT ten sposób wyświetlania tekstu tylko pogarsza jego czytelność.W Windows 7 czcionki bez ClearType są wygładzone normalnym antyaliasingiem.

Najlepszym wyjsciem w takim przypadku bedzie jak :

- wyłączysz cleartype
- w personalizuj / kolor okna / zaawansowane ustawienia wyglądu -  zmienisz we wszystkich możliwych opcjach czcionkę na Tahoma 10