TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

konto administratora

konto administratora
« dnia: 20 Styczeń 2009, 19:01:56 »
ja mam pytanko... jestem troche lajza bo nie wiem jak wejsc na konto admina... nie mialem visty a sposoby spod xp'ka nie dzialaja... z gory dzieki :)
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2009, 19:06:30 wysłana przez zielonyojciec »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: konto administratora
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2009, 19:14:15 »
W systemie Vista i Win7 konto główne które zakładasz przy konfiguracji systemu jest domyślnie kontem administratora.

Odp: konto administratora
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2009, 19:15:56 »
a jak zainstalowalem wiedzmina i chcielem wlaczyc gre to wyslakuje ze konto nie ma uprawnien admina a 1 uruchomienie musi zrobic admin  ???

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: konto administratora
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2009, 19:22:48 »
a jak zainstalowalem wiedzmina i chcielem wlaczyc gre to wyslakuje ze konto nie ma uprawnien admina a 1 uruchomienie musi zrobic admin  ???

Nieraz się wyłancza wez wyloguj i jeszcze raz wejdz na konto :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: konto administratora
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2009, 20:24:04 »
W systemie Vista i Win7 konto główne które zakładasz przy konfiguracji systemu jest domyślnie kontem administratora.

W systemie Vista i 7 jest konto Administratora tylko że ukryte.

Poszukaj w Google ukrywanie kont w oknie logowania.

Odp: konto administratora
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2009, 11:24:09 »
W programie Sunrise seven jest opcja ''pokaz konto Administrator'' po zaznaczeniu przy starcie systemu pojawia się konto ''Administrator''.
Procek:Intel Core]2 Duo E7300 2,66GHz (S775) BOX
Płyta Głowna:Gigabyte GA-P35-DS3L
Ram:Corsair Twin2X DDR2 3x 2GB 800MHz CL5-5-5-18
OS:Windows7 Prof. PL SP1
Net:24mb/s Net24
Dawać Windows 8! :-) Szybko Zuko szybko :

Odp: konto administratora
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2009, 12:53:07 »
Sprobuj uruchomic program / gre z prawami admina.

Kliknij prawym przyciskiem na skrot i wybierz "Uruchom jako administrator" / "Run as administrator".

Nie pamietam ale chyba w ustawieniach danego skrotu mozna zaznaczyc opcje aby program byl domyslnie uruchomiomy z prawami admina, w win vista byla taka opcja, win7 nie wiem czy takowa posiada.

Pozdrawiam
AMD Athlon 64 3200+ @ 2,42 GHz
GoodRAM 2 x 1GB DDR 400 CL3 DC
Gigabyte GA-K8NF-9-RH
Gigabyte ATI Radeon X600
WD Raptor 74 Gb 10k o/min 16 MB Cache RAFF
WD Caviar SE16 500 Gb 7,2k o/min 16 MB Cache
Chieftec 400W
-----------------------------

Odp: konto administratora
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2009, 13:16:36 »
Hej
A propos administratora, poznałem dzisiaj po raz kolejny magiczną moc restartu :)

Rano w Action Center mojego Win 7 spostrzegłem informację, że dla usunięcia problemu m.in z aktualizacjami należy wyłączyć CEIP (tu http://www.xp.net.pl/ jest napisane o co chodzi, news zatytułowany "Problemy z MSI).
W tym celu trzeba uruchomić cmd.exe (czyli okno wiersza poleceń) z uprawnieniami administratora, a następnie wpisać tam podane w informacji odpowiednie polecenie.
No i dobra, spróbowałem uruchomić wiersz poleceń z uprawnieniami administratora, a on... wyrzucił okno z żądaniem loginu i hasła. Oczywiście nie zakładałem żadnego hasła ani konta administratora (jestem jedynym użytkownikiem a więc domyślnym administratorem). Wpisałem więc swoją nazwę użytkownika i puste hasło - a tu nic, odrzuciło mnie i tyle. Spróbowałem jeszcze innych kombinacji, ale bezskutecznie.
No to mówiąc brzydko olałem temat, zająłem się czymś innym, coś tam instalowałem/wyinstalowałem i w międzyczasie zrestartowałem komputer. I po restarcie z głupia frant ponownie spróbowałem uruchomić wiersz poleceń z uprawnieniami administratora. I tym razem żadnych pytań o hasło nie było, wszystko uruchomiło się jak trzeba, wiersz poleceń itd., wpisałem polecenie wyłączające CEIP i dostałem potwierdzenie że zostało wykonane prawidłowo.

Czary normalnie, panie... :)

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: konto administratora
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj 2009, 21:14:03 »
Zainstalowałem W7 i mam teraz konto Administratora i swoje. Można jakoś nadać uprawnienia administratora mojemu kontu? Nawet obrazka nie mogę zapisać gdzie chcę :)

I jeszcze inna sprawa. Można gdzieś ustawić by te ikonki wyświetlały się cały czas a nie zwijały "do strzałki"?

Offline kalvin

  • *
  • 41
  • Szef Wszystkich Szefów
Odp: konto administratora
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj 2009, 09:20:58 »
I jeszcze inna sprawa. Można gdzieś ustawić by te ikonki wyświetlały się cały czas a nie zwijały "do strzałki"?


Klikasz na strzałkę po prawej i masz Customize potem wybierasz program który chcesz aby się wyświetlał i klikasz Show icon and notifications.

 ;D

Odp: konto administratora
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj 2009, 13:00:44 »
Jeszcze łatwiej przeciągnąć ikonę poprostu.

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: konto administratora
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj 2009, 14:12:20 »
wejdz w menadzera menu start... zaznacz pokazywanie polecenia uruchom
lub wcisnij ctrl+alt+del w 1 zakladce kliknij nowe zadania

i wpisz control userpasswords2 tu mozesz twozyc w bardziej zaawansowany sposob konta uzytkownikow a w zakladce zaawansowane masz przycisk zaawansowane i tam wybierasz uzytkownicy administator wlasciwosci i odznaczasz ukryj konto
(pamietaj ze jesli cos spierdolisz na koncie glownego admina to nic an to nie poradzisz bo nieda sie go usunac i zrobic nowego takiego samego
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl