TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Okrojenie instalacji win7 + instalacja z dysku USB

Offline zel

Okrojenie instalacji win7 + instalacja z dysku USB
« dnia: 09 Wrzesień 2010, 20:47:13 »
Witam. Mam obraz windows 7 ultimate z multilang i pewnie tona niepotrzebnych smieci, z ktorych nigdy nie skorzystalem a siodemke mam od momentu pierwszych buildow 7xxx, wiec chcialby troche odchudzic obraz (cos jak nlite dla XP) - jakim programem moge to zrobic, bo na pewno juz cos takiego powstalo? Czytalem tu na forum jak jeden uzytkownik zrobil taki myk z vlite dla visty, ale pisal cos o bootscreenie z visty i w ogole ten jego sposob byl jakis skomplikowany, a nie wierze, ze nie powstalo jakies 7lite w rok od premiery siodemeczki :)

Drugie pytanie - czy bezpiecznym i pewnym sposobem na instalacje z zewnetrznego dysku podpinanego pod usb jest ta metoda z diskpartem windowsowym? Jak wtedy wgrac zmodyfikowany obraz - po prostu go wypakowac i przekopiowac pliki na nowopowstala partycje na dysku USB? Dysk mam od wczoraj, jest na nim fat32 - moge sobie go sformatowac na NTFS i spokojnie zbootuje z niego instalatora win7? (ograniczenie rozmiaru plikow jest denerwujace dla obrazow plyt czy filmow HD)

Pozdrawiam wszystkich :)

edit: znalazlem rt7lite, ale wypluwa mi jakis smieszny blad, na ktory nawet na oficjalnym forum nikt nie kwapil sie z odpowiedzia, takze podaruje sobie taki daremny program, gdzie nawet tworcy nie wiedza co nie dziala ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2010, 22:35:44 wysłana przez zel »

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Okrojenie instalacji win7 + instalacja z dysku USB
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2010, 07:02:34 »
Więc tak ja wczoraj/dziś instalowałem vistę z usb
dysk ma 160gb ale zrobiłem dla systemu 5,5b miejsca  ( 5645 - = 5,5gb )- nie formatowałem przy tworzeniu

a przygotowałem ją z poziomu PA , cmd
diskpart
list disk
wybrałem odpowiedni dysk czyli tu będzie select disk 1 a u ciebie może tak lub inna liczba
potem wybrałem partycje z tego dysku select partition 1 to samo co wyżej
format fs=fat32 - jeśli się nie mylę
i potem skopiowałem zawartość płyty na tą partycje która jest do instalki systemu
i w biosie ustawiłem żeby czytał dysk usb jako pierwszy a po pierwszym restarcie od instalacji zmieniłem to ponieważ za każdym razem wczytywał ponownie świeżą instalację
- co do czasu instalacji z usb dysku to bardzo szybko poszło wydaje mi się ze o jakieś 3-4 min szybciej niż z płyty ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2010, 07:05:02 wysłana przez Mefi »

Offline zel

Odp: Okrojenie instalacji win7 + instalacja z dysku USB
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2010, 14:05:57 »
Ok dysk zrobilem, co z punktem drugim? Pomoze ktos?

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Okrojenie instalacji win7 + instalacja z dysku USB
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2010, 19:47:03 »
Więc tak najlepiej zrobić partycje

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne\Zarządzanie komputerem\Zarządzanie dyskami
wielkość 5645 = 5,5gb
potem uruchamiasz cmd z prawami admina
następnie wpisujesz
disk part - enter
list disk - enter
- wywala ci listę dysków wybierasz dysk który ma być instalką ( partycji nie pokazuje tylko pełne dyski ) więc np masz dwa dyski i na tym drugim zrobiłem instalkę 5,5 gb windy
to wybierasz
select disk 1 ( 0 to jest główny ten co jest system )
potem tza wpisać select partition ( to zalerzy ile partycji masz na tym dysku 1 ) jak miałeś dwie i 3 dorobiłeś to select partition 3 - enter
jeszcze partycje tza zrobić jako aktywną czyli nadać w cmd jakąś opcje primary czy jakoś tak
- następnie format fs=fat32
i po tym wszystkim kopiujesz zawartość iso, płyty na tą partycje
żeby działało w biosie tza ustawić botowanie na ten dysk/usb co jest system po czym instalator zacznie wczytywanie - polecam po pierwszym restarcie odpalić jeszcze raz bios i zmienić botowanie jak było przed zmianą ponieważ wczyta jeszcze raz instalację system i od nowa będzie

- pewine się gdzieś pomyliłem / jak tak to sorry ale sam to robiłem pierwszy raz i szybko załapałem ;)