TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie wykrywa Mysz-ek...

Nie wykrywa Mysz-ek...
« dnia: 22 Sierpień 2010, 01:12:29 »
Witam, dzisiaj zakupiłem nowego laptopa i spotkałem się z bardzo dziwnym problemem, otóż po podłączeniu do USB myszki z Kablem jej nie wykrywa, również nie wykrywa myszki bezprzewodowej, w informacji jaką wyświetlił komputer wynika że tak jakby były wyłączone. dziwne że Windows 7 nie potrafiłby wykryć zwykłej myszki. Model laptopa to: Acer Aspire TimelineX 5820TG.
Z Góry dziekuje za pomoc.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:07:05 »
To jest niemozliwe zeby nie wykryl. Masz cos nie tak z gniazdami usb.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:10:48 »
no napewno masz cos nie tak ze sterownikami -  sprawdz w panel sterowania / system / menadzer urzadzen  jak sprawa wygląda.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:14:48 »
kamiton slyszales o Plug&Play? System zaladuje swoje podstawowe sterowniki do myszki i kazda bedzie dzialac. P&P jak pamietam chyba jest od Win 98.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:23:29 »
tak słyszałem madzia - dlatego prosze by sprawdził jak sprawa wygląda w menadzerze urzadzen.

mam ciagle w laptopie taki sam problem .

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:29:19 »
No tak, ale zobacz ze jak podlaczasz myszke pod usb, to system najpierw ja wykrywa ze zostala podlaczona, a dopiero potem ida sterowniki. Jemu wogole nie wykrywa.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpień 2010, 13:00:59 »
tak, bo nie wykryje skoro prawdopodobnie usb jako urzadzenie jest wyłączone - w systemie lub biosie trzeba je powłączac

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpień 2010, 13:49:41 »
Dopiero co kupil laptopa i juz by to wylaczyl ??? :)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpień 2010, 15:45:40 »
no raczej nie ma innej mozliwosci.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2010, 15:52:34 »
Inna jest taka, ze ma cos nie tak z gniazdami usb, albo z jakims tam ukladem co za nie odpowiada :)

Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpień 2010, 16:54:08 »
w biosie nie mam nawet opcji co do myszki a w menadrzeze urzadzen jest wszystko ok zadnych błędów... chyba myszka padnięta bo co innego?

Odp: Nie wykrywa Mysz-ek...
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpień 2010, 17:08:10 »
A masz coś innego na USB? Sprawdź czy gniazdo w ogóle daje jakieś zasilanie. A w biosie może być opcja włącz/wyłącz kontroler USB jeśli jest wyłączona to USB nie działają. Możesz jeszcze spróbować ustawić plan zasilania na wysoką wydajność bo możliwe że te laptopy mają bardziej spersonalizowane profile oszczędzania energii.