TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

brak dźwięku

brak dźwięku
« dnia: 19 Styczeń 2009, 19:54:43 »
Witam,
także mam problem z dźwiękami, a dokładnie z jego brakiem. Mam płytę główną Asus P5VD2-MX z zintegrowaną kartą muzyczną. Próbowałem paru opisanych tu sposobów ale nie działa nadal. Starałem się zainstalować sterowniki z CD od motherboard ale wyskoczył komunikat, że nie obsługiwany system, zresztą jak w każdym przypadku próby instalowania czegokolwiek. Próbowałem uaktualnić plik hdaudio.sys ale nie mogę znaleźć (wiem jak szukać w google a jednak). Wszedłem na stronę asusa i znalazłem nowsze sterowniki, próbowałem te od Visty 32 i 64. Nie działa. Odinstalowałem w końcu jak ktoś poradził, restart, znalazł sam i ... doopa. Odpalam winampa widzę że utwór leci i nadal nic nie słyszę. Sterowniki są, ale dźwięku nie ma. Podobny problem z mikrofonem, nie działa. Please help.  ??? ??? ??? :'(

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: brak dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2009, 21:14:37 »
Spróbuj zainstalować sterowniki z płyty którą dostałeś w trybie kompatybilności wstecznej, jeśli nie zadziała, sprawdz model karty jaka masz na plycie i poszukaj na stronie producenta układu. Jeśli nic z tych rzecyz nie pomoże to będziesz raczej zmuszony poczekać na nowe sterowniki bo raczej niewiele da się zrobić.

Odp: brak dźwięku
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2009, 23:15:04 »
no oki, spróbowałem i nic. Nawet na kilka sposobów. Próbowałem kompatybilność wsteczną, ale jak mi zainstalowało wszystko pięknie pokazywało właściwości audio i wogóle to nie chciał odtwarzać, jak zainstalowałem inne sterowniki, to nie widział mikrofonu ale za to winamp odtwarzał pliki, ale i tak cały czas ani nutka nie wypłynęła poza obudowę kompa.  :'( :'( :'(
chyba spowrotem przejdę na XP i poczekam na stery jakieś

Odp: brak dźwięku
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2009, 23:50:01 »
Nareszcie, poszło ze sterownikami Visty 32-bit. Wcześniej nie chciało ale teraz działa wszystko elegancko, dźwięki są i mikrofon też działa