TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.

sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« dnia: 20 Sierpień 2010, 10:38:59 »
Witam gdy uruchamiam komputer wyskakuje mi takie coś że sprawdza niby dysk C, ale jest taki problem jest odliczanie że można anulować i wcisnąć jakiś przycisk i nic komp nie reaguje. Gdy odliczanie dojdzie do 1 to nic się tam nie dzieje nie ma pokazanych żadnych procentów że skanuje czy coś. Mój system windows 7 macie jakieś pomysły co zrobić z tym fantem ? :/ od ponad pół godziny komp jest włączony i nawet nic  się na nim nie zmieniło bardzo proszę o poradę.

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2010, 10:42:35 »
Włóż płytkę z Windows 7 wystartuj z niej i uruchom naprawę systemu jeśli nie pomoże to format. Moim zdaniem to może być wina dysku twardego załatw sobie HDD Regenerator na CD i bootując z niego sprawdź dysk twardy czy nie jest uszkodzony.

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2010, 10:53:23 »
nie mam plytki od windy ;/ nie dali mi w salonie ehh czyli musze im zawiesc kompa w takim razie;/

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2010, 11:52:41 »
A próbowałeś odpalić system w trybie awaryjnym?

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:03:40 »
w sumie nie wiem jak ;o bo mam laptopa toshibe a to jest dla mnie czarna magia zawsze obługiwałem kompy stacjonarne powiedzcie mi prosze jak mozna wylaczyc to skanowanie poniewaz po kilku razach komputer sie uruchamia ale gdy potem go wylaczam i wlaczam ponownie to znow sie zaczyna niby skanowanie i staje w miejscu ;o  a czasem staje w miejscu i sie wlacza po chwili jak wylaczyc to skanowanie calkowicie  ? ?  zeby takie cos sie nie pojawialo ? cos moze w rejestrze trzeba zrobic ?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:11:49 »
w rejestrze napewno nie probuj, na początek moze sprobuj sobie przypomniec od kiedy takie cos sie dzieje - jezeli od dnia zakupu laptopa to radze jak najpredzej do servisu bo dysk jest uszkodzony.

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:14:39 »
Jeżeli się to włącza to nie bez powodu wg mnie możliwe jest że dysk jest uszkodzony lub Windows nie zamyka się poprawnie. Możesz spróbować zrobić coś takiego gdy włączy ci się system normalnie Kliknij na Komputer prawym przyciskiem na dysk C wybierz Właściwości przejdź na zakładkę Narzędzia kliknij Sprawdź postaw fajkę w obu polach okna które się pojawi kliknij Rozpocznij a następnie Zaplanuj sprawdzanie dysku. Uruchom komputer ponownie włączy się kolejny raz skanowanie NIE przerywaj go czekaj aż samo się zakończy (może to chwile potrwać) po przeskanowaniu dysku komputer uruchomi się ponownie tym razem sprawdzanie nie powinno się włączyć i system powinien wystartować bez problemu. Jeśli się tak nie stanie to trzeba będzie użyć czegoś innego i nie wiem czy sobie z tym poradzisz ale na razie wypróbuj to co teraz napisałem.

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:20:36 »
no`wlasnie zlecilem skanowanie kompa i uruchomilm go ponownie no i znow teraz stanelo na 1s do anulowania i jak nareazie nic sie nie dzieje ;/ zaczelo sie tak dziac kiedy usunalem z kompa grida i dane z rejestru do niego ehhh.... co za badziew... pewnie sie nie obedzie bez pojechania do sklepu gdzie kupilem oni mnie odesla gdzies dosalonu toshiby a z tego co szukalem po necie wystarczy pewnie wlozyc tylko plyte od windowsa 7 ktorego nie mam skad wziac . . . a bede czekal na rzekoma naprawe ponad 2 tygodnie poniewaz komputer jest na gwarancji i oni z tego kasy nie dostana wiec priorytet naprawy tego komputera jest niski poniewaz jest malo oplacalny lol zajebiscie :/

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:29:52 »
Masz utworzony punkt przywracania systemu przywróć system do daty przed odinstalowaniem gry to może pomóc.

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:32:00 »
czy moglbys napisac co ijak z tym jak to zrobic bo ja windowsa 7 nie znam kompletnie ;o gdyby to bylo xp to nie mial bym zadnego problemu ale to jest dla mnie nowosc przepraszam :)
wiec sprawa tak sie prezentuje zrobilem przywracanie araczej chcialem i wyskoczylo ze na dysko sa bledy i naleze cos  tam cos naprawic je i musi sie przeskanowac czyli wracamy do punktu wyjscia. ustawilem skanowanie znow zobaczymy co dalej,.... pewnie znow stanie lol ;/


i stanal.... boze co za komputer....... na stacjonarnym nigdy takich cyrkow nie mialem jak z laptopem lol ; o  jesli macie jakis pomysl jak wylaczyc taki scan disk to doradzcie na xp jakos mozna bylo cos takiego wylaczyc a tutaj nie mam pojecia jak szukam w calym google inic ;/
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2010, 19:45:03 wysłana przez motyl38 »

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:48:16 »

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień 2010, 19:54:08 »
to niestety pod koniec robienia tego wlasnie system odmowil mi wspolpracy wyskakujac komunikatem ze na dysku sa jakies bledy i ze chce zrobic scan diska przy ponownym uruchomieniu gdy wzialem zaplanuj skanowanie to do teraz nie moge wejsc do windowsa bo staje na odliczaniu ;/

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2010, 21:06:10 »
Podaj mi swoje gg na PW bo w ten sposób ci nie pomogę.

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2010, 21:42:16 »
lol !!!!!!!!!!!! nie wiem co zrobiłem ale już udało mi się naprawić ten błąd haha przynajmniej tak mi sie wydaje;d wszedłem tak:
panel sterowania>zapora systemu windows>centrum akcji(na dole)>rozwiązywanie problemów>uruchom zadania konserwacji(na samym dole)>konserwacja systemu i dalej narazie nie chce wchodzic zeby nic nie popsuc ;p ale wczesniej wchodzilem jeszcze w cos tam dalej cos mi pomyslal chwile komp i cos napisalo ze przy ponownym uruchomieniu kompa cos sie tam zrobi uruchomilem go ponownie patrze no nie znow ten ekran z odliczaniem patrze jeb skonczylo sie i zaczelo sie skanowac ;d skanowanie przebieglo w 3 krokach cos tam sie porobilo i zresetowalo kompa po czym normalnie sie wlaczyl. Przed chwila uruchomilem kompa ponownie i bez problemu juz sie wlaczyl. Zobaczymy jeszcze jutro czy się włączy normalnie jak nie to będziemy kombinowali dalej jak narazie dziękuję wam panowie za pomoc i dobre chęci :) a tak nawiasem mówiąc czy przez instalowanie gier i ogólnie gry komp może się tak psuć czy czego mogła być to wina że tak mi się coś pokićkało ??

Odp: sprawdzanie spójności sytemu podczas uruchamiania.
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Sierpień 2010, 08:30:19 »
Coś musiało uszkodzić dysk np nagły brak zasilania lub coś w tym stylu gra raczej nie miała nic do tego.