TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mega problem

Mega problem
« dnia: 19 Styczeń 2009, 17:27:00 »
Witam mam taki problem , kiedy poznawałem funkcje w7 zainteresowala mnie 1 zabezpieczanie dysku hasłem , zrobiłem to ale musiałem wrucic na xp a 27 usunełem teraz zostaje problem zabezpieczony dysk na xp a nie mam mozliwosci zainstalowac w7 czy jest jakis program zeby to odkręcic ? zdjąc to hasło  pilnie prosze o pomoc bo mam tam bardzo duzo danych ktore sa mi bardzo cenne

Odp: Mega problem
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2009, 17:52:30 »
zainstaluj win7b1 zdeszyfruj, skasuj win7, uzywaj winxp

Odp: Mega problem
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2009, 19:15:12 »
ale w tym problem ze nie mam w7 ! moze jest jakis program do tego ?

Odp: Mega problem
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2009, 19:45:34 »
Teoretyzująć:
Partition magic, robi cuda z partycjami. Może da się zmienić bez formatowania z NTFS na FAT/FAT32. Wtedy zniknie właściciel z hasłem.
To tylko teoria, dawno nie bawiłem się tym programem.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Mega problem
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2009, 21:16:27 »
Ściągnij sobie Ubuntu 8.10, uruchom jako LiveCD, użyj menedżera partycji i wyczyść dysk. Jak do tej pory linuxowy menedzer dyskow radził sobie z każdymi błędami, zabezpieczeniami i szyframi dysków jakie widziałem ;)

Odp: Mega problem
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2009, 21:34:21 »
no nie wiem czy ten ubuntu to dobry pomysł bo napisałes wyczyść dysk ale ja nie moge tego zrobic ;/ bob mam tam duzo danych zobacze tego Partition magic i dam znac czy mi sie udało ;D

Offline TaS

Odp: Mega problem
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń 2009, 13:39:17 »
Baris , Hiren's boot cd - tam masz sporo programow do odzysku danych - nimi kombinuj, nie wydaje mi sie zeby partition magic cokolwiek pomogl ale daj znac jaki efekt przyniosl jesli nim probowales...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Mega problem
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2009, 16:19:00 »
No jeśli nie chcesz utracić danych z dysku to musisz go odblokować. Bez klucza złamanie 128bitowego zabezpieczenia będzie nie lada wyzwaniem .Napewno klucza "ratunkowego" nie zapisales nigdzie ? Przy kodowaniu dysku tworzy się klucz zapasowy w pliku tekstowym ( chyba opcjonalnie ).