TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM

Mam 7ke home premium RTM 64-bt zainstalowana na nowym Dellu, nie wiem jaka dokladnie wersja ale chyba 7600 (gdzie to sprawdzic ?). Nie jestem w stanie zainstlaowac polskiego.

Chce zainstalowac nieoficjalnie jezyk polski. Sciagnalem pakiet gotowy MUI (do 64bit rozmiar 53,9mb) - ale ten nie dziala - uruchamia sie rozpakowuje pliki do folderu "lp" po czym folder znika i nic sie nie dzieje ;) to samo w awaryjnym, zreszta to jest oficjalny langpack z tego co widze wiec nei zadziala na premium wrsji.

Sciagnalem wiec vistalizatora i plik "lp_pl_7100_x64.cab" - jedyny jaki znalazlem. Vistalizator komunikuje ze plik ten nie jest ani dla win7 ani dla Visty <lol>.

probowalem tez komende "DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(sciezka do tego pliku cab)" -rozpoczal ale na koniec komunikat "specifiec package is not applicable to this image"

PRzejrzalem juz kilka watkow na tym i innym forum i goglowalem ale to nic mi nie dalo.

Pomozcie i dajcie namiar do prawidlowego pliku z polskim 64bit 7600 do vistalizatora albo inny sposob jak moge spolszczyc ten system. Dzieki


Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2010, 17:37:31 »
sprobowalem jeszcze raz, tym razem z tym plikiem *.exe z MUI  i zadzialalo. ciekaw jestem czy moze to byc nadal zeby windows update i ogolnie MS sie nie burzyl czy trzeba odinstalowac polski

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2011, 10:49:55 »
Niestety ta metoda spolszczenia nie działa po zainstalowaniu SP1 do WEin7
[obrazek nie jest już dostępny]
Jak poradzić sobie z tym problemem  :'(
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 16:46:54 wysłana przez Mirahz »

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2011, 18:36:58 »
Niestety ta metoda spolszczenia nie działa po zainstalowaniu SP1 do WEin7
[obrazek nie jest już dostępny]
Jak poradzić sobie z tym problemem  :'(

Odinstaluj SP1, zainstaluj spolszczenie, zainstaluj SP1 :)
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 16:47:02 wysłana przez Mirahz »

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2011, 07:15:44 »
Jest już wersja spolszczenia którą można zainstalować po zainstalowaniu SP1 -> http://www.mydigitallife.info/2011/01/29/windows-7-sp1-language-packs-original-mui-download/ <- to jest akurat obraz .iso ze wszystkimi językami, ale jak ktoś chce to znajdzie już wyciągnięty konkretny .cab języka
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 16:47:24 wysłana przez Mirahz »

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2011, 17:12:00 »
Dzięki Neon265 za poradę .
Ale problem jest taki problem że tam gdzie jest ustyawienie "region/language" nie widzę opcji  typu
INSTALL/UNINSTALL LANGUAGES . W różne porady na forach każą szukać tej opcji .

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2011, 19:36:54 »
W twojej edycji nie ma tej opcji. Użyj tego (troche zabawy w CMD):
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1407.0.html#post_pl2

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2011, 20:10:25 »
Dobrze Neon dzięki za pomoc .
Ja ściągnąłem plik językowy w formie .exe  a nie .cab
A kliknięcie na tego .exe nic nie daje .
Mógłbyś mi podać jakiś link do plików językoych .cab  ???

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2011, 20:21:49 »
Po kliknięciu na exeka powinien się w tym samym folderze pojawić plik .cab który musisz (bardzo!) szybko skopiować, najlepiej CTRL+C, CTRL+V w tym samym folderze co utworzy plik "lp - Kopia.cab" ("lp - Copy.cab"). Stary plik zniknie, a temu skopiowanemu zmieniasz nazwę na lp.cab i postępujesz z tym co dałem wcześniej.

BTW:
http://www.mydigitallife.info/2011/02/27/windows-7-sp1-mui-language-packs-official-direct-download-links/ <- same exeki do konkretnych języków (samych plików .cab nie znalazłem niestety)
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 16:48:36 wysłana przez Mirahz »

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2011, 21:00:33 »
Dzięki Neon zaraz spróbuję ,
Tylko jak w windows szybko otworzyć wiersz poleceń w folderze w którym się obecnie znajdujemy ? . Po to by później nie wpisywać pracowicie ścieżki do jakiegoś pliku . W wierszu poleceń windows automatyczne dopełnianie ścieżek do plików poprzez TAB nie działa .
Wielkie dzięki Neon . Wykonałem te polecenia w wierszu poleceń i system jest spolszczony .
A tak nawiasem mówiąc ; ze spolszczeniem popularnych linuksów np ; ubuntu,fedory cvzy suse jest
znacznie mniej problemów .....
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2011, 21:46:02 wysłana przez wlodarek1 »

Odp: problem ze spolszczeniem home premium i vistalizatorem dla 7600 RTM
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marzec 2011, 21:59:21 »
No tak, bo tak szczerze to spolszczenie nie jest do użycia wraz z innymi edycjami niż Ultimate. W Ultimate włączasz Windows Update i heja banana :d , lub masz tą opcje wybrania pliku ze spolszczeniem i system sam robi za Ciebie wszystko. Można się jeszcze pokusić o skrypt który tylko odpalisz i sam robi reszte.

BTW. Chyba program Sunrise Seven ma opcję dodania Wiersza poleceń do menu kontekstowego. Nie wiem czy to działa tak jak chcesz, czyli od razu odpalany jest do użycia w katalogu w którym się znajdujesz obecnie. Dopełnianie działa, ale nie tak super jak na Linuksach (mówię o powłoce Bash) - Taki leciutki off-topik :D
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2011, 22:28:36 wysłana przez NeoN265 »