TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 98/ME na kompie 4GB ram a stare gry

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Windows 98/ME na kompie 4GB ram a stare gry
« dnia: 30 Lipiec 2010, 21:47:47 »
A więc chcę sobie postawić obok visty... 98.
Robiłem wg tego poradnika: http://www.thpc.info/dual/vista/dualboot_vista+9x_on_vista.html
Niestety nawet po przerobieniu system.ini Win98 (Standard Edition) nie startował.
I teraz moje pytanie: Czy Windows ME obsłuży DOSowe gry? Niby jest na dosie, ale nie ma już dostępu do trybu DOS. Chcę jakikolwiek system dosowy żeby pograć w np. "Sekret Nautilusa"
Ew. czy win98 Second Edition też będzie sprawiał problemy przy starcie?

PS. Win98 Standard wieszał się tuż po wykonaniu autoexec'a
PS2. Wirtualne maszyny odpadają. ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, 21:56:36 wysłana przez pionner »

Odp: Windows 98/ME na kompie 4GB ram a stare gry
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2010, 15:34:05 »
98 Standard? A była jakaś wersja Exclusive? :D Chyba ci chodziło o Second Edition ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 98/ME na kompie 4GB ram a stare gry
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2010, 16:30:11 »
Wpierw wydali 98 Standard, potem Second Edition

Odp: Windows 98/ME na kompie 4GB ram a stare gry
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2010, 16:34:57 »
To może spróbuj z wersją Second Edition? Ja na twoim miejscu skombinował bym jakiś mały dysk twardy i zainstalował windows 98 osobno a w biosie zmieniał bym botowanie na ten dysk gdybym chciał odpalić win 98.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 98/ME na kompie 4GB ram a stare gry
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2010, 21:56:39 »
Postawiłem sobie ME, jednak nie chce wystartować nawet po fixie z ramem, wyskakuje Ogólny błąd ochrony systemu.
Może ktoś wie o co chodzi? Tu mój bootlog: http://wklej.to/6wWV