TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

AllowCDRooms

AllowCDRooms
« dnia: 21 Lipiec 2010, 13:21:03 »
Witam. Mam problem, a mianowicie przy instalacji niektórych gier wyskakuje mi komunikat typu plik na płycie nie pasuje do pliku cabinet płyta może być skorumpowana skontaktuj się ze sprzedawcą , screen : http://yfrog.com/5nscreenbladj . Za każdym razem pokazuje błędy w innych plikach, czasami wyskakuje katastrofalny błąd. Da się wybrać opcję ignoruj-gra po instalacji się odpala, ale gdy klika się start czy coś podobnego wywala do pulpitu. Jak dowiedziałem się nie jest to tylko mój problem. Znalazłem na innym forum posta, że trzeba zmienić wartość AllowCDRooms. Cytuje: "Start->Uruchom i wpisz regedit, znajdz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon i zmienić wartość AllocateCDRoms na 0 a jak już jest 0 to na 1". Dochodzę do katalogu winlogon ale nie widzę tam akurat tej wartości, wie ktoś gdzie można ją znaleźć na windows7? Albo jakieś inne rozwiązanie tego problemu. Z góry dzięki.

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2010, 13:26:31 »
Możliwe że to wina uszkodzonego napędu optycznego sprawdź te płytki na innym komputerze.

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2010, 14:56:25 »
Nie. Te gry chodziły na tym kompie rysek nie mają napęd jest w pełni sprawny. Te błędy to coś z systemem

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2010, 15:06:18 »
Przetestuj pamiec np: memtestem

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2010, 16:42:27 »
Jaką pamięć zabardzo was nie rozumiem. Ta gra CHODZIŁA jeszcze nie dawno jak i inne a popsuły się teraz, co tu ma jakaś pamięć?

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec 2010, 18:12:59 »
odpowiedzcie mi najpierw gdzie mogę zmienić wartość AllowCDRooms w windows 7

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2010, 18:15:52 »
kamiton'owi chodziło o przetestowanie pamięci ram programem memtestem
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2010, 18:29:00 wysłana przez popuri11 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2010, 19:04:03 »
na 99% z podanego screena stwierdzam uszkodzenie pamieci ram - sprawdz wiec pamiec memtestem.

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2010, 20:45:02 »
No wykryło jakiś błąd i co zrobić

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2010, 22:14:50 »
Jeśli jest na gwarancji to ją wymienić jeśli nie to kupić nową ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipiec 2010, 22:45:24 »
No wykryło jakiś błąd i co zrobić

jesli masz tylko jedna to pozostaje ci wymienic , jezeli masz dwie to wypnij jedna i sprawdz czy druga dobra. wypnij zła i jedziesz daley hehe

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipiec 2010, 22:50:46 »
Ja tam nawet nie wiem jak to wypiąć i gdzie ale chyba mam dwie, a mimo tego powiedzcie gdzie można zmienić wartość AllocateCDRooms bo chce sprawdzić czy to coś da bo gry jeszcze nie dawno działały

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lipiec 2010, 00:37:26 »
nie kombinuj , wypnij jeden bank pamieci , uruchom memtest - jezeli wykryje błedy to znaczy ze kosc jest uszkodzona , wypnij uszkodzona wepnij druga uruchom ponownie memtest i bedziesz wiedział czy druga jest sprawna


tu masz link jak wymienic - generalnie chodzi o krok 7  http://www.youtube.com/watch?v=1JR_KeGTsDs

Odp: AllowCDRooms
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Lipiec 2010, 09:29:22 »
Komputer jest na gwarancji więc wole oddać naprawili niż nawet jakby na jednej dobrze chodziło to wolniej na pewno, ale dzięki za pomoc bo bym się nie dowiedział co to