TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Automatyczne masowe ustawianieZabezpieczeń plików (ROZWIĄZANE)

ROZWIĄZANIE - http://windows7forum.pl/automatyczne-masowe-ustawianie-zabezpieczen-plikow-folderow-podfolderow-problem-t-7407.html

Witam.. (jak umieściłem w złym dziale, to na prawdę przepraszam i po proszę o przeniesienie!)

Oczywiście jestem tutaj nowy, ponieważ zarejestrowałem się na tym forum tylko po to, aby znaleźć pomoc dotyczącą mojego problemu, którego zapewne nikt nie opisał.. Od razy mówię, że szukałem dosłownie 3godziny, ale wszyscy mają bardzo podobny, aczkolwiek inny problem od mojego...

Przechodząc do problemu: Pewnego głupiego wieczoru postanowiłem, zważywszy na to, że moja rodzina już mnie denerwuje wchodząc na mój komputer i psując mi wszystko na nim, stwierdziłem, że nie mam zamiaru dłużej tego znosić i założę konto Gościa bez hasła i moje z hasłem.. myślałem, że to wystarczy i gość nie będzie miał wglądu do moich plików... a jednak miał.. więc postanowiłem założyć na próbę takie zabezpieczenie, że gość nie będzie miał prawa dostępu do plików administratora.. no i tak zrobiłem.. wszedłem we właściwości tego folderu co go wziąłem na próbę i ustawiłem tam w zabezpieczeniach coś takiego, że Gość nie będzie miał uprawnień do przeglądania tego folderu.. no i wszystko ładnie potwierdziłem, zapisałem i po zrestartowaniu komputera wszedłem na profil Gościa i rzeczywiście- z Gościa nie dało się wejść do tego folderu (w którym z resztą mam masę ważnych plików potrzebnych mi do tworzenia filmów!!!). Następnie cały ucieszony wszedłem na mój profil i spróbowałem wejść w ten folder.. oczywiście co się stało?! nic! nie dało się do otworzyć...

Zacząłem kombinować z tą zakładką we właściwościach ''zabezpieczenia'' i rzecz jasna się stała, odblokowałem dostęp do folderu.. ale wchodząc dalej NIE DAŁO SIĘ włączyć żadnych plików i folderów jak w przypadku tego głównego... no więc zrobiłem podobnie jak w przypadku tego pierwszego folderu i tak odblokowałem ręcznie parę plików i folderów.. lecz mam ich tam około 2,500... i nie będę z każdym tak robił, bo to by mi zajęło pracując non stop tydzień..!

Próbowałem ustawić te uprawnienia dla mojego konta do wszystkich plików, folderów i podfolderów w zabezpieczeniach tego głównego folderu, ale oczywiście się nie dało! bo każdy plik wymaga dostępu.. [jak system próbuje ustawić te ustawienia to przy każdym pliku wyskakuje mi coś takiego ''Wystąpił błąd podczas stosowania informacji o zabezpieczeniach do: I TUTAJ NAZWA PLIKU'' i na dole ''Odmowa dostępu''

Z tego wszystkiego wynika, że muszę każdy plik z osobna odblokować..

Dodam jeszcze, że cała ta sytuacja stała się jakieś pare miesięcy temu (max 6 miesięcy) i w tym czasie przeinstalowałem dwukrotnie system i blokada na plikach nadal pozostała.. (także przywracanie systemu odpada.)

BARDZO PRZEPRASZAM ZA TEN WIELKI TEKST... serdecznie proszę o pomoc! szukałem długo, próbowałem zadziałać jakimiś programami do odblokowywania itd. ale wszystkie działają tylko jak ten ''Unlocker'' który tylko odblokowuje dany folder czy plik, który jest blokowany przez jakiś proces.


proszę o pomoc!!!!!

ROZWIĄZANIE - http://windows7forum.pl/automatyczne-masowe-ustawianie-zabezpieczen-plikow-folderow-podfolderow-problem-t-7407.html
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2010, 01:19:48 wysłana przez Spyke »