TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem ze sterami do karty grafiki Ati mobility 4570

Problem ze sterami do karty grafiki Ati mobility 4570
« dnia: 16 Czerwiec 2010, 20:22:56 »
Proszę o pomoc .
Dziś wrócił z naprawy mój laptop Acer aspire 7540G .
Wymienili w nim płytę główną .
ZAuważyłem że nie są zainstalowane sterownikli karty graficznej Ati mobility 4570 , więc że strony Acera ściągnąłem dostępne stery dla mojego modelu w tym stery VGA-ATI .
"Ważą" one 119 MB aż dziwię się że tak dużo .
Po ich zainstalowaniu bardzo długo trwało wylogowywanie , aż straciłem cierpliwość i zrobiłem twardy reset kompa .
W tej chwili karta graficzna w menedżerze urządzeń jest pokazywana jako "standardowa karta graficzna VGA i nie mogę ustawić prawidłowej rozdzielczości dla mojego wyświetlacza czyli 1600x900 a mam tylko 1154x864 a gdy chcę uruchomić program Ati catalyst c ontrol center to wywala on błąd taki jak na dołączonym obrazku
.Proszę o pomoc- jak zainstalować te stery do grafiki


Odp: Problem ze sterami do karty grafiki Ati mobility 4570
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2010, 07:10:40 »
Dzięki robercie za odzew .
Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie tych samych sterów na razie pomogło .
Denerwuje mnie 1 rzecz ; te kółko w napędzie DVD które powinno wejść w otwór w płycie DVD
ma takie ząbki po bokach i płyta ledwo wchodzi na te kółko .
Czy można to jakoś zmienić by płyty od razu wskakiwały do napędu dvd łatwo ???

Odp: Problem ze sterami do karty grafiki Ati mobility 4570
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2010, 11:38:58 »
Radze ci zainstalować nowsze sterowniki do karty graficznej, bo te ze strony Acera mogą być stare.
Co do tacki w laptopie to tak ma być i lepiej nic tam nie ruszaj.

Odp: Problem ze sterami do karty grafiki Ati mobility 4570
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2010, 09:00:39 »
Choć problem jest rozwiązany chciałbym częściowo wrócić do tematu ;
dlaczego Windows 7 przy pierwszym staecie nie potrafi ustrawić natywnej dla mojego lapka rozdzielczości a linuksy takie jak ; ubuntu,suse sabayon od razu przy uruchamiasniu systemu "live" i potem po zainstalowaniu na dysku same od razu ustawiają 1600x900 . A płatne Windows 7 tego nie potrafi , dlaczego  ???

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem ze sterami do karty grafiki Ati mobility 4570
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2010, 09:15:12 »
tylko dlatego bo te dwa systemy roznia sie od siebie i to znaczaco.