TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G

Moję urządzenie bluetooth to jest taki mały "grzybek" - LogiLink wsuwany do USB
Na starym kompie stacjonarnym Windows 7 pokazywał dymek z informacją że wykryto nowe urządzenie i automatycznie instalował sterownik do "grzybka" bluetooth .
Również po zainstalowaniu programu bluesoleil bluetooth na USB działa prawidłowo .
Kilka dni temu kupiłem notebook Acer Aspire 7540G
Po Wsunięciu "grzybka" do USB windows 7 nie pokazuje dymku o znalezieniu nowego sprzętu . Po przełożeniu adaptera bluetooth do sąsiedniego portu USB pojawia się dymek o znalezieniu "unknown USB device " . Gdy zainstalowałem i uruchomiłem program bluesoleil - wykrył on bluetootha i było dobrze ale tylko przez chwilę .
Po wyłączeniu lapka i ponownym włączeniu go po kilku godzinach znów klapa - system win7 nie widzi bluetootha . Win 7 przestał również "widzieć " mikrofon wbudowany w notebooka . Nie mam plyty z jakimiś sterami do płyty głównej .
Proszę o pomoc w mojej sytuacji

Odp: Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2010, 18:09:27 »
Odinstaluj bluesoleil,wyczysc rejestr,odlacz adapter,zrestartuj system,podlacz adapter pozwol by system zainstalowal wlasnosciowe sterowniki nastepnie zainstaluj bluesoleil.Jesli adapter nie jest no name z tych tanszych lepszym rozwiazaniem beda stery widcomm ze strony acera-oferuja wiecej funkcji i lepsza integracje z systemem windows 7

Odp: Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2010, 20:28:02 »
Rzecz w tym że windows 7 nie ciągnie samo żadnych sterów własnościowych . :-[

Odp: Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2010, 20:33:57 »
A czy bez bluesoleil adapter jest widziany w menedzerze urzadzen jako urzadzenie bluetooth "generic"?

Odp: Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2010, 21:02:03 »
Otóż to właśnie że nie jest widocynz  :-*
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2010, 21:11:10 wysłana przez wlodarek1 »

Odp: Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2010, 21:24:09 »
To coz zostaje jedynie bluesoleil,ktore nie jest darmowe a przynajmniej nie sa darmowe jego nowsze wersje.Nie wiem w czym problem.Tez posiadam na stacjonarnym tani adapter no-name i sprawuje sie bardzo dobrze pod bluesoleil.To ze nie jest widziany przez winde jako adapter bluetooth nie powinno byc problemem bo bluesoleil instaluje i tak wlasny sterownik.Odinstaluj bluesoleil,wyczysc rejestr dokladnie,odlacz adapter,zrestartuj komputer podlacz do innego portu usb,zainstaluj bluesoleil.Jesli nie przyniesie to rezultalu wymus zainstalowanie przez windows sterownika generic dla bluetooth.Sprawdz tez czy adapter podlaczasz do portu ze specyfikacja usb 2.0

Odp: Problem z bluetoothem i mikrofonem na lapku Acer aspire 7540G
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2010, 10:33:54 »
Polecam oprogramowanie WIDCOMM Bluetooth Software nigdy nie miałem z nim problemów i jest darmowe :].

http://widcomm-bluetooth-software.updatestar.com/pl/description
Masz problem ? Pomogę ! Śmiało pisać na gg 6669185