TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows XP jako drugi system??

Offline Hosee

Windows XP jako drugi system??
« dnia: 27 Maj 2010, 15:49:53 »
Witam!

Mam pytanie czy można mieć naraz Windowsa 7(jako głowny) i Windowsa XP jako drugi system.Jeśli tak to proszę o odpowiedź jak to zrobić!

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2010, 19:14:22 »
Można. Najpierw instalujesz Windows XP, a potem (na osobnej partycji bądź dysku) Windows 7. Podczas uruchamiania komputera będziesz mógł wybrac który system chcesz uruchomić.

Offline Hosee

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2010, 19:33:01 »
A jak mam zainstalowany najpierw Win 7 to moge teraz XPeka?

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2010, 21:00:26 »
teoretycznie nie, praktycznie tak, ale zrób sobie backup.
masz windows 7 na partycji C:
przygotuj partycję (np. D:), zainstaluj na niej xp, a potem wrzuć płytkę 7, wybierz napraw ten komputer, a potem naprawę bootloadera czy coś w tym guście (chyba 1 opcja) ;D

Offline Hosee

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2010, 21:16:53 »
brzmi skomplikowanie,ale może dam rade to zrobić

btw. a nie ma do tego jakiegoś programiku np.że odpalić windowsa XP z ikonki?? heh

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2010, 21:19:42 »
albo zainstaluj easybcd. Działa bezproblemowo. Z tym że napraw bootmanager po instalacji xp za pomocą 7.

Offline Hosee

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2010, 22:03:03 »
a jak wszystko zrobie to będe mial wszystko zainstalowane (gry,programy) tak jak mialem wczesniej czy bede je ladowal od poczatku ?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj 2010, 22:04:39 »
na xp od poczatku - na 7-mce zostana tak jak są

Offline Hosee

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2010, 11:50:39 »
XPek mi nie bootuje

Dobra,chce zainstalować XP jako drugi system:
Zmieniam w BIOSIE żeby bootował z płyty.
Wkładam płyte no i sie coś niby włacza i wyskakuje napis po angielsku ze mam wlozyc plytke i nacinsac klawisz,robie to i nic
Plytka zawsze bootowała a teraz nie,dlaczego?
Proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2010, 19:08:43 wysłana przez Hosee »

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maj 2010, 11:24:27 »
Jak chcesz mieć drugi system operacyjny to robisz tak: np Windows 7 instalujesz na 1 partycji, a drugi system instalujesz na drugiej partycji.To się tak robi. Potem masz do wyboru przy starcie jakiego sytemu.

Offline Hosee

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj 2010, 14:30:32 »
XPek mi nie bootuje

Dobra,chce zainstalować XP jako drugi system:
Zmieniam w BIOSIE żeby bootował z płyty.
Wkładam płyte no i sie coś niby włacza i wyskakuje napis po angielsku ze mam wlozyc plytke i nacinsac klawisz,robie to i nic
Plytka zawsze bootowała a teraz nie,dlaczego?
Proszę o pomoc


Wiem jak to zrobić,ale mam problem z tym @UP.Czy to może mieć związek z tym że mam już zainstalowany jeden system?

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2010, 16:49:45 »
Nie wiem jak xp, ale 98 np robił to samo jesli partycja nie była ustawiona jako aktywna

Offline Hosee

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Czerwiec 2010, 15:13:28 »
czy zmienianie z nieaktywnej na aktywna partycje jest niebezpieczne dla komputera?

Odp: Windows XP jako drugi system??
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2010, 22:43:53 »
Witam mam taki problem ze zainstalowalem na 7ke 64 XPka 64 (na oddzielnej partycji). Zrobilem to sadzac ze da sie potem naprawic bootloadera. Jednakze ku mojemu zdziwieniu wystapil pewien zgrzyt ...

Jaki ?? Mianowicie po bootowaniu z plyty wybralem opcje napawy bootloadera ale niestety nie pojawil sie wykryl partycji na ktorej 7ka zostala zainstalowana (ogolem nie widzi tej partycji) - dopiero po uruchomieniu kompa na xp64 wszystkie partycje sa zauwazalne - jednakze w tym menu coniektore znikaja (dlaczego tak sie to dzieje ??). Wszystkie partycje mam na NTFSie

Bede wdzieczny jesli ktos bedzie mi w stanie pomoc.

pozdrawiam oraz witam was wszystkich gdyz jest to moj pierwszy post

PS nie chcialem zakaldac nowego tematu a ten wydal mi sie dosc odpowiedni aby ewentualnie rozwiazac moj dylemat.