TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Explorer.exe taki interfejs nie jest obsługiwany

Explorer.exe taki interfejs nie jest obsługiwany
« dnia: 17 Maj 2010, 19:08:29 »
Witam

Przeglądając system zauważyłem dziwne objawy poniżej parę przykładów:

- na pasku zadań jest ikona od internetu gdy kilka na nią i chcę wybrać otwórz centrum sieci i udostępniania to nic się nie dzieje, ale gdy wybiorę tak z menu start=>panel sterowania=>centrum sieci i udostępniania działa bez problemu - tak samo miejsce jest z bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwania nośników czy też centrum akcji z paska zadań nie działa z menu start działa

- w pasku menu mam programy domyślne gdy kliknę to nic się nie dzieje gdy w panelu sterowania dam na programy domyślne to działa

- w centrum sieci i udostępniania jest funkcja zmień zaawansowane ustawienia udostępniania nie chce wejść a np. zmień ustawienia karty sieciowej to bez problemu wchodzi poniżej w lewym dolnym rogu mamy coś takiego jak Zobacz też: i tutaj taka sytuacja grupa domowa wchodzi a opcje internetowe nic zero reakcji

- kolejny błąd to jak jest pulpit i klikam prawym przyciskiem myszy i chcę wybrać Personalizuj to wychodzi taki błąd => Explorer.exe taki interfejs nie jest obsługiwany, ale gdy wybiorę tak menu start=>panel sterowania=>personalizacja to działa to samo się tyczy rozdzielczości ekranu

- klikam Mój Komputer chcę wybrać zakładkę Właściwości systemu to też nie działa

Co zrobiłem:

- napraw komputer z opcji Windows 7 efekt nic nie dało

- podmiana explorera nic nie dało

- chciałem zrobić uaktualnienie (na pewnym forum wyczytałem, że ta operacja rozwiązuje problem) z poziomu systemu wybieram więc tą opcje i gdy sprawdza zgodność top wychodzi coś takiego:

Nie można wykonać uaktualniania systemu Windows z powodu następujących problemów. Anuluj uaktualnienie, wykonaj poszczególne zadania, a następnie uruchom ponownie uaktualnienie, aby kontynuować.

* Nie można uaktualnić z 64-bitowej wersji systemu Windows do wersji 32-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 64-bitową dysku instalacyjnego lub przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 7 i zachować swoje pliki oraz ustawienia.


* Nie można uaktualnić z 32-bitowej wersji systemu Windows do wersji 64-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 32-bitową dysku instalacyjnego systemu Windows.


* Nie można uaktualnić systemu Windows uruchomionego w trybie awaryjnym. Aby można było wykonać uaktualnienie, system Windows musi być uruchomiony w normalnym trybie.


Uaktualnienie systemu Windows będzie miało wpływ na następujące urządzenia i/lub programy:

Te urządzenia mogą nie działać prawidłowo po uaktualnieniu. Przed uaktualnieniem zaleca się zaktualizowanie sterowników dla tych urządzeń. Anuluj uaktualnienie, otwórz Panel sterowania i wyszukaj ciąg „aktualizacja sterowników urządzeń” lub przejdź do witryny sieci Web producenta urządzenia, aby wyszukać zaktualizowane sterowniki.

o Kontrolery magazynu: ASGZBRC4 IDE Controller

Te programy mogą nie działać prawidłowo po uaktualnieniu. Zalecamy ich odinstalowanie przed rozpoczęciem uaktualniania. Anuluj uaktualnienie, przejdź do Panelu sterowania i wyszukaj ciąg „odinstalowanie programu”. Uwaga: programy oznaczone znakiem * mogą zostać bezpiecznie zainstalowane ponownie po uaktualnieniu.

o ATI Catalyst Control Center *

Wybieram oczywiście wersje x64. Próbowałem z poziomu biosu i tam wychodzi taki komunikat, że tą operacje zaczyna się z poziomu systemu i tak trzeba wykonać. Próbowałem też z trybu awaryjnego, ale też nic to nie daje. Ręce odpadają od takiego dziadostwa niby to nie jest takie ważne, ale nawet rozdzielczości ekranu nie mogę zmienić :( i brak dostępu do paru funkcji w systemie. Ma ktoś jakieś pomysły ? z góry dzięki za pomoc :)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Explorer.exe taki interfejs nie jest obsługiwany
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2010, 20:32:44 »
Z explorer.exe tez miałam problem na laptopie i z x64. Tutaj ten temat:
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,3578.0.html
Jest tam jakieś rozwiązanie, ale mi akurat nie pomogło i dalej był problem, ale teraz mam innego laptopa i nie ma problemu ;D

Odp: Explorer.exe taki interfejs nie jest obsługiwany
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2010, 22:39:28 »
Tylko, że u mnie Explorer to działa bez problemu tutaj jest coś nie tak z nawigacją nie działają odnośniki

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Explorer.exe taki interfejs nie jest obsługiwany
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2010, 22:50:10 »
Aha, bo mi to się wieszał explorer.exe na pulpicie.