TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sterowniki Grafiki a odświeżanie ekranu

Sterowniki Grafiki a odświeżanie ekranu
« dnia: 16 Styczeń 2009, 22:00:17 »
Witam.
Ostatnio zainstalowałem sterowniki do GeForce'a (9800 GT) z Windows update.
Po instalacji okazało się, że dla wszystkich rozdzielczości powyżej 1024x768 odświeżanie ekranu mogę ustawić maksymalnie na 60 Hz, co przy monitorze CRT jest raczej bolesne.
Obcowanie z Windows 7 w 1024x768 jest mało pociągające, ale w tej chwili to jedyna alternatywa.

Czy istnieje sposób na zwiększenie częstotliwości dla wyższych rozdzielczości ?

Pozdrawiam.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Sterowniki Grafiki a odświeżanie ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2009, 22:06:48 »
Skoro system nie daje więcej to znaczy że sterowniki do grafiki są słabe.

Odp: Sterowniki Grafiki a odświeżanie ekranu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2009, 12:20:52 »
Spróbuj z oficjalnej strony ściągnąć sterowniki pod Vistę. Ja mam ATI w kompie i mi bez problemu działają te na Vistę.

Odp: Sterowniki Grafiki a odświeżanie ekranu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2009, 13:06:04 »
Spróbuj z oficjalnej strony ściągnąć sterowniki pod Vistę. Ja mam ATI w kompie i mi bez problemu działają te na Vistę.
Teraz działa.
Pobrałem sterowniki ze strony NVidii (te dla zVisty), i teraz dostępna jest cała gamma częstotliwości :).
A tak a'propos sterowników, to producent karty na swojej stronie umieścił informacje, że ściśle pracują z M$, aby sterowniki były jak najlepsze. Jak narazie nie bardzo wychodzi, albo to co umieścili w windows update, jest jeszcze wersją bardzo bardzo rozwojową :). Miejmy nadzieje, że dla Windows 7 powstanie więcej sterowników niż do Windows zVista.

Dzięki i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2009, 13:07:36 wysłana przez Yuki »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Sterowniki Grafiki a odświeżanie ekranu
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2009, 15:05:35 »
Sterowników nie musi być więcej wystarczy jeden działający i będzie dobrze.