TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Counter Strike 1.6 problem z opengl

Counter Strike 1.6 problem z opengl
« dnia: 28 Marzec 2010, 18:18:03 »
Witam wszystkich , mam problem ze zmienieniem grafiki na opengl w counter strike 1.6 . Za każdym razem jak próbuje zmienić grafike na opengl to wyskakuje mi komunikat "The specifided video mode is not supported.The game will now run is software mode." i grafika znowu zmienia sie na software :/ . Jeśli wiecie co z tym zrobić to napiszcie. Moja karta graficzna to :Mobile Inter(R) 965 Express Chipset Family no i od razu mowie ze mam zainstalowane najnowsze sterowniki. Pozdrawiam.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Counter Strike 1.6 problem z opengl
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2010, 18:55:22 »
sterowniki nie maja nic tu do rzeczy .

troche lektury zaczerpnietej z wikipedia : Mimo dużych możliwości, samo OpenGL jest interfejsem niskopoziomowym. Oznacza to, że zawiera ono np. funkcje rysujące pojedyncze wielokąty lub serie wielokątów, albo funkcje operujące na macierzy  widoku, ale już, na przykład, funkcje pozwalające na ustawienie obserwatora w pewnym punkcie patrzącego w inny punkt (gluLookAt), narysowanie całej sfery (gluSphere), bądź automatyczne wygenerowanie mipmap dla danej tekstury  (gluBuild2DMipmaps), realizowane są za pomocą biblioteki pomocniczej GLU (ang. GL  Utility library).
Poza GL i GLU, do wykorzystania OpenGL w aplikacji potrzebne są zwykle również inne biblioteki. Wynika to z faktu, że OpenGL zajmuje się tylko renderingiem grafiki i nie zawiera funkcji związanych z tworzeniem kontekstu graficznego, obsługą środowiska okienkowego, czy obsługą zdarzeń takich, jak naciśnięcie klawisza na klawiaturze lub ruch kursora myszy. Funkcjonalność tę można dodać poprzez biblioteki takie jak GLUT (ang. GL Utility Toolkit), GLUI, czy dedykowane dla poszczególnych platform GLX (w przypadku środowiska X Window System) lub WGL (w przypadku Windows).


Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: Counter Strike 1.6 problem z opengl
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2010, 14:26:00 »
ja bym pomyslal albo zmienic laptopa (jak to laptop) albo dokupic grafike bo se nie pograsz choc to integra dobra jest to najwidoczniej nie obsluguje w pelni OpenGL!
Sprobuj zainstalowac COD WAW, nie obsluguje Otwartych Biblioteg:P
Pozdrawiam a temat do zamkniecia
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.