TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver

ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver
« dnia: 27 Marzec 2010, 13:25:06 »
Witam Wszystkich

Na wielu forach widziałem, że problem istnieje nie tylko u mnie, ale na żadnym z nich nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania tego problemu.

Polega on na tym, że za każdym razem kiedy uruchamiam system ( Windows 7; 32 bit ) zaczyna się instalacja sterownika do nowego urządzenia. Tym nowym urządzeniem, jak się po chwili okazuje jest ESET Miniport Firewall Driver #xx. Po chwili również okazuje się że system nie potrafi znaleźć właściwego sterownika do tego urządzenia.

No i wyświetla stosowny komunikat. Na liście sprzętu ESET Miniport Firewall #xx pojawia się z wykrzyknikiem i za każdym razem, kiedy startuje system, ta durnowata procedura się powtarza.

Czy ktoś mądry znalazł może jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu, bez grzebania w rejestrze, odinstalowywania i stawania na uszach przed komputerem? Będę bardzo zobowiązany za pomoc.

pozdrawiam, marco

________________________

ESET Smart Security 4.0.417.0

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marzec 2010, 14:27:45 »
takie sprawy zwiazane z niekompatybilnoscia wiaza sie własnie ze stawaniem na uszach i grzebaniem w rejestrze - nie licz na to ze jakis sprytny harry potter machnie rozdzką i masz sprawe rozwiazana.

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2010, 12:14:54 »
Kiedyś to miałem i pozbyłem się problemu w ten sposób: w menedżerze urządzeń wyłączyłem to "urządzenie", następnie nowa instalacja ESS.