TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problemy z przeglądarkami i nie tylko... Zawieszanie programów

Witam,

Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, ale nie udało mi się znaleźć podobnego wątku.

Posiadam komputer Dell XPS Studio 16 z oryginalnym i fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 7 Home.

Niestety od samego początku mam problemy z przeglądarkami internetowymi (korzystam głównie z Firefoxa jednak problemy są na wszystkich - FF, IE, Opera), ale ostatnio również z innymi programami.
Programy wieszają się, w oknie przeglądarki robi się szaro i zaczyna "jechać kółeczko" tak, jakby pracował, ale można czekać w nieskończoność.... Należy wtedy kliknąć "X" w górnym prawym rogu i wybrać opcje "zamknij" lub "uruchom ponownie" (w zależności od rodzaju zawieszonego programu) lub w ostateczności ALT+CTRL / menedżer zadań / ... . Po chwili można dalej pracować jednak problemy te pojawiają się co kilka minut co doprowadza mnie do ........................ ;)
Problemy takie pojawiają się zaczynając od przeglądarek (najczęściej przy włączeniu jakichś animacji flashowych lub filmików na np. youtube) poprzez Windows Media Player a kończąc na Corelu.

Czy ktoś z Was ma podobne problemy i czy wiecie jak temu zaradzić?
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

Odp: Problemy z przeglądarkami i nie tylko... Zawieszanie programów
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2010, 11:42:52 »
Sprawdź w menadżerze zadań czy jakiś program lub usługa nie pożera za dużo zasobów systemowych. Przeinstaluj kodeki, flash playera i zaktualizuj sterowniki od karty graficznej. Na wszelki wypadek sprawdź też czy w menadżerze urządzeń wszystkie sterowniki są zainstalowane poprawnie.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Problemy z przeglądarkami i nie tylko... Zawieszanie programów
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2010, 13:15:51 »
Mam to samo i mysle ze to wina ktorejs z najnowszych aktualizacji, bo po formacie jest to samo, a wczesniej tak nie bylo.

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Problemy z przeglądarkami i nie tylko... Zawieszanie programów
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2010, 16:33:13 »
Przygotowanie do sp1?

Teraz będzie trochę gorzej, ale po sp1 dostanie kopa, czyli będzie jak rtm.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Problemy z przeglądarkami i nie tylko... Zawieszanie programów
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2010, 18:06:42 »
Wczoraj po napisaniu tego postu przeinstalowałem JAVE. Co prawda miałem aktualną wersję ale postanowiłem zrobić to mimo wszystko, bo miałem przeczucie że może mieć coś z tym wspólnego. No i .... jak do tej pory wszystko pracuje w porządku!!! :) Komputer znacznie przyspieszył i nie zawiesza się. Po testuję go jeszcze przez kilka dni i dam znać czy problem został wyeliminowany. Jeśli problemy zaczną się pojawiać to skorzystam z rad Roberta. Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam