TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Opera 10.50 Final

Opera 10.50 Final
« dnia: 02 Marzec 2010, 22:23:20 »
W ostatnich dniach ukazywały się coraz to kolejne wersje kandydujące Opery 10.50. Jest to zapewne podyktowane wprowadzeniem wyboru okna przeglądarki. Dziś zgodnie z naszymi zapowiedziami ukazała się wersja stabilna.

Producent reklamuje najnowszą odsłonę browsera jako najszybszą przeglądarkę na ziemi. Co ciekawe, większość dostępnych w sieci testów potwierdza, iż jest tak rzeczywiście. Wszystko to za sprawą zastosowania nowego silnika JavaScript - Caracan, który jest do 8 razy szybszy od poprzedniego.

Opera 10.50 to także poprawiony interfejs użytkownika. Dzięki zastosowaniu biblioteki graficznej Vega możemy obserwować nowe animacje. Taby zostały umieszczone na samej górze ekranu tak jak ma to miejsce w konkurencyjnym Google Chrome. W przyszłości zapewne inni producenci również skorzystają z tego rozwiązania.

Pozostałe nowości to obsługa HTML5 i tagu video, poprawki widgetów, uaktualniona Opera Turbo i lepsza obsługa systemu Windows 7.

Pobierz
http://www.opera.com/portal/choice/

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2010, 01:21:40 »
co niektórzy uważają że ta wersja powinna jeszcze być we wczesnej wersji beta a nie finalnej.

Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2010, 01:52:03 »
a nie jest tak ? szybciej ja odinstalowałem niz skonfigurowałem :( koszmar  , przymknąłem nawet oko na szybkosc działania - nie dostrzegam zadnej szybkosci miedzy operą a ie

Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2010, 15:56:47 »
Ja w niej wiele błędów nie zauważyłem i nie zgadzam się z wami nowa opera jest szybsza lepsza i wg mnie bardziej bezpieczna niż FF i IE

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2010, 16:15:35 »
dawniej byłem zwolennikiem opery póki nie przesiadłem się na FF który jest wygodniejszy w obsłudze wg mnie

opera:
błędnie wyświetla niektóre strony np na ebay czy igoogle
nie zapamiętuje wpisanych słów czy wyrazów w różne wyszukiwarki
czasami długo myśli zanim otworzy stronę
otwierając np na allegro parę zakładek nie we wszystkich wczytuje obrazki
trzeba szukać skryptów d rzeczy które w innych przeglądarkach są standardem

tyle wyłapałem w nowej operze po jednym dniu i powróciłem do ff
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec 2010, 16:29:20 »
Jak jesteś FF fanem to radze nie wchodzić na forum w tematy o Operze bo jak ktoś lubi tą przeglądarkę to po prostu ją zainstaluje i będzie zadowolony ;) Ja znów wyczytałem że w niektórych wtyczkach do FF są trojany więc możemy się tak sprzeczać do końca świata która przeglądarka jest lepsza.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec 2010, 21:00:34 »
Właśnie używa mtej nowej wersji. Jest tak samo szybka i dobra jak poprzednia tylko górna belka przypomina Chrome (na+) i po otwarciu kilku kart mamy dostęp do ich podglądu z poziomu paska zadań jak w IE i chyba w którymś FF od jakiegoś czasu.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec 2010, 22:35:47 »
a jest jakas mozliwosc skopiowania zakładek z ie do opery ?

Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec 2010, 23:21:32 »
a jest jakas mozliwosc skopiowania zakładek z ie do opery ?

Wejdź w menu zakładki kliknij na zarządzaj zakładkami następnie kliknij Plik i Importuj Ulubione Internet Explorera.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec 2010, 00:37:12 »
dzieki - jeszcze jedno co mnie nerwuje w operze (a zaczyna mi sie juz ona podobac) a mianowicie mam zakładki w pływające okno i teraz gdzie ustawic aby po wybraniu z zakładek strony opera przechodziła automatycznie do okna a nie pozostawała w zakładkach ?

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec 2010, 09:37:25 »
nie jestem fanem FF, nawet wolałbym używać Opery ale w pracy bardziej sprawdza się FF, pracując na urzędowych programach na www mam już w wyszukiwarkach i formularzach zapamiętane słowa których często używam co ułatwia i przyspiesza pracę, a w operze muszę za każdym razem wpisywać wszystko od nowa (no chyba że jest jakiś skrypt co zapamięta słowa jak w IE i FF, ale ja go nie znalazłem)
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Marzec 2010, 10:36:54 »
kamiton nie wiem jak ty ale ja korzystam z szybkiego wybierania jest szybsze i wygodniejsze od zakładek ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Marzec 2010, 12:13:27 »
niestety na panelu szybkiego wyboru nie mieszcze swoich stron - nie mówiąc juz o stronach żony czy córki , ach juz myslałem ze bedzie cos nowego a tu lipa

Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Marzec 2010, 19:07:12 »
A ile w sumie tych stron jest?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Opera 10.50 Final
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2010, 20:25:42 »
w sumie około 40 niezbednych