TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie wykrywa wszystkich partycji

Nie wykrywa wszystkich partycji
« dnia: 14 Luty 2010, 01:09:06 »
Próbuję zainstalować Windows 7 (wersja 90-dniowa) 64, niestety instalator widzi tylko partycję C (na której w chwili obecnej siedzi XP). Pozostałe dwie partycje są niewidoczne (nawet jako przestrzeń alokacji czy cokolwiek).
Dysk: seagate 500GB
Przeorałem dysk (wszystkie partycje) checkdiskiem oraz EASEUS Partition Magic w poszukiwaniu błędów. Żadnych nie znaleziono.

Co muszę zrobić by instalator widział poprawnie wszystkie trzy partycje?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2010, 02:09:13 »
sprobuj w disk management przypisać literkę pozostałym partycjom

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2010, 14:33:22 »
W jaki sposób mam przypisać literkę skoro instalator Win7 nie widzi nic oprócz partycji C ?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2010, 15:17:07 »
dla ułatwienia.., nazwę dysku przypisuje się w ten sposob:

Otwórz przystawkę Zarządzanie komputerem, klikając przycisk "Start", kolejno polecenia Panel sterowania, System i konserwacja, Narzędzia administracyjne, a następnie dwukrotnie klikając polecenie Zarządzanie komputerem. Wymagane uprawnienia administratora - Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

W okienku nawigacji kliknij pozycję Zarządzanie dyskami.

Kliknij prawym przyciskiem myszy partycję lub dysk, którego ustawienia chcesz zmienić, a następnie kliknij polecenie Zmień literę dysku i ścieżki.
Tyle  Przyjemnego użytkowania

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2010, 18:00:14 »
@kamiton czytaj ze zrozumieniem, albo dwukrotnie. Tam jest problem z instalacją i nie ma żadnego start i innych podanych przez ciebie elementów.

Problemem jest utworzenie/wykorzystanie partycji niewidocznej dla instalatora.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty 2010, 18:03:38 »
Rozumiem, że mam to zrobić pod Win XP.

W chwili obecnej mam dysk podzielony na następujące partycje:C, D, E, F
Czy w tej sytuacji powinienem zamienić litery o jedną wzwyż? Szczerze mówiąc to nie chcę nadawać partycjom innych nazw.
Czemu akurat taka zmiana ma zadziałać?

Z góry dziękuję za poświęcony laikowi czas !

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Luty 2010, 19:07:43 »
Przydzielenie liter na jednym systemie nie ma nic wspólnego z widocznością partycji przez inny system, czy instalator.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty 2010, 19:18:22 »
przepraszam - czasami za szybko i za duzo sie czyta - windows 7 nie zawsze przypisuje litery dyskow i jezeli sama instalka tych dyskow nie widzi to zrob to z pozycji windows XP i po kłopocie.

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2010, 19:42:10 »
Ale co to dokładnie da? W tej chwili moje partycje nazywają się i mają odpowiednią wielkość:
C-48GB
D-146GB
E-146GB
F-123GB

Ktoś mi kiedyś wspominał, że Win7 ma problem z dyskami Seagate 500GB. Czy to może być ten problem?
Jakiś czas temu zainstalowałem Win7 na drugim dysku (40GB) i system widział tylko partycje z pierwszego dysku oraz systemową C z drugiego dysku (tego gdzie siedzi Win XP). Można by to podsumować, że widziane były partycje do 50GB. To dziwne. Czy to może być możliwe?

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty 2010, 21:26:23 »
Raczej nie jest to problem dysku gdyż też mam dysk Seagate 500GB, podzielony na 4 partycje i nie miałem żadnego problemu z instalacją win7. Instalator widział wszystkie partycje. Chyba że win7 jeden dysk widzi a innego już nie.

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Luty 2010, 23:04:16 »
W chwili obecnej sytuacja z dwoma dyskami jest dla mnie bez znaczenia ponieważ instalację systemu chcę zrobić na głównym dysku.

Wszystkie oje partycje są partycjami głównymi. Oczywiście tylko partycja C jest aktywną. Czy może to mieć związek z moim problemem?

Offline danet

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Luty 2010, 18:53:07 »
Na moim lapku jest coś takiego: od strony XP, C: jest widziane jak C: a partycja z se7en jako E: (mam 2 partycje dla XP)
ale od strony w7, C: jest dla se7en a E: dla XP  :o i wszystko chodzi bez problemu.  Prawdopodobnie siódemka przestawia literki partycji ale nie jestem tego pewien  ???

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty 2010, 00:05:38 »
Danet, co to ma wspólnego z moim problemem ??!!
Dwie osoby pod rząd, które mają problemy z rozumieniem czytanego tekstu to aż nadmiar hojności poczucia humoru.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem powyższym wpisem ale po paru miesiącach "bujania" się po forach w celu znalezienia odpowiedzi i ciągłe natrafianie na takich paraznawców, potrafi zirytować nawet największego ignoranta forumowej netykiety.

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Luty 2010, 09:25:40 »
W chwili obecnej sytuacja z dwoma dyskami jest dla mnie bez znaczenia ponieważ instalację systemu chcę zrobić na głównym dysku.

Wszystkie oje partycje są partycjami głównymi. Oczywiście tylko partycja C jest aktywną. Czy może to mieć związek z moim problemem?

Tak ma to związek z tym. Zrób tak:Wystartuj z płyty XP dojdż do momentu podzialu na partycje,podziel je w/d swojego uznania.Wyrzuć płyte z XP a włóż z W-7 poformatuj je i dalej instaluj na 1 partycji.

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Luty 2010, 12:54:30 »
Nie mogę w tej chwili ruszyć partycji i skasować wszystkiego co tam jest. A 350 GB nie będę nagrywał na płyty.