TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kernel 41 (63) [0x8000000000000002]

Kernel 41 (63) [0x8000000000000002]
« dnia: 06 Luty 2010, 20:13:45 »
Witam wszystkich,

Na poczatku grudnia zakupilem komputer z konfiguracja:
Procesor:
AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

Płyta główna:
AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ

Dysk twardy:
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 (HD103SJ)


Nagrywarka DVD:
LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

Zasilacz:
Fortron FSP400-60GHN 400W

Obudowa:
Cooler Master Elite 333 (Black)

Z MSDNAA dostalem Windowsa 7 Professional 64 bit.

Wlasciwie to juz pare dni od instalacj zaczely nawiedzac mnie BSODy.Prawie zawsze ok 1 min po uruchomieniu komputera, wystepowaly w ciagach tzn. np kilka bledow pod rzad i nagle spokoj na jakis czas [zwykle kilka dni]. Szukalem zrodla problemu, ale bez skutku. Jakies 3 tygodnie temu odkrylem, ze jak wylacze avasta to blad nie wystepuje, wiec zmienilem go na avire. Pare dni temu blad powrocil i skojarzylem go z nowa aktualizacja windows defendera, tzn. BSOD wyskakiwal po uruchomieniu komputera jak w windows update byla dostepna nowa aktualizacja [aktualizacje instaluje recznie], po zainstalowaniu nowo dostepnej aktualizacji blad przestawal wyskakiwac, myslalem ze sprawa zostala ostecznie rozwiazana:) Niestety wczoraj BSOD powrocil chociaz nie bylo dostepnej zadnej nowej aktualizacji [zainstalowalem nowa aktualizacje defendera wraz z nowa aktualizacja IE przedwczoraj]. Wylaczylem wiec w uslugach windows defendera i BSOD przestal sie pojawiac, niestety dzisiaj powrocil z nasileniem dotad niespotykanym. Mam na kompie 2 uzytkownikow [administratora i zwyklego] i moze sie to wydawac dziwne, ale do tej pory BSOD jak wyskakiwal na jednym uzytkowniku, to zwykle mozna bylo spkojnie pracowac na drugim...Obecnie BSOD wyskakuje po uruchomieniu kazdego uzytkownika w trybie normalnym, w trybire awaryjnym jest ok, chociaz przed chwila wyskoczyl mi po bledzie firefoxa [ktore zreszta tez zaczely dzisiaj dosc czesto wyskakiwac].

Niestety dzisiaj po BSODzie w trybie awarynym zniknely mi wszystkie bledy krytyczne z dziennika ;/ Na szczescie jeden dzisiaj zapisalem. Generalnie zawsze to byly bledy kernel 41(63), na niebieski mekranie u gory zwykle bylo napisane "memory dump"  [lub cos bardzo podobego], chociaz nie zawsze [np dzisiaj bylo cos z ap... - niestety nie zdazylem zapamietac;/].

Oto zapisany blad:
- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
  <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
  <EventID>41</EventID>
  <Version>2</Version>
  <Level>1</Level>
  <Task>63</Task>
  <Opcode>0</Opcode>
  <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2010-02-06T12:10:20.937500000Z" />
  <EventRecordID>44189</EventRecordID>
  <Correlation />
  <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
  <Channel>System</Channel>
  <Computer>STARY</Computer>
  <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
- <EventData>
  <Data Name="BugcheckCode">26</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter1">0x41790</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter2">0xfffffa800044e5c0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter3">0xffff</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
  <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
  <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  </EventData>
  </Event>

Co prawda informatyka to nie moja dziedzina, ale zdaje sobie sprawe, ze taki BSOD moze byc spowodowany usterka fizyczna, ale specyfika wystepowania [np tylko na jednym koncie w danym okresie] z mojego punktu widzenia eliminowala ten trop. Przed chwila sprawdzilem pamiec memtestem i wlasciwie bylo tyle bledow, ze musialem polozyc ksiazke na klawiszu enter...Dotrwalem do 0,3% skanu i mialem w tym czasie ok 25 tys bledow...Czy taki wynik to ostateczna diagnoza uszkodzenia RAMu? Co powinienem zrobic?

Prosze o pomoc.
Pozdrawiam